Kaymer trefil v Ománu eso a i díky tomu dal cut. Co dostal?

Martin Kaymer

Už to vypadalo, že hlavní hvězda letošního Oman Open se bude z turnaje pakovat už po dvou kolech. Pak ale Martin Kaymer trefil první eso v tříleté historii turnaje a cesto do víkendu si v závěru přeci jen vyšlapal. Ve vedení jsou Rasmus Hojgaard a Stephen Gallacher.

Kaymer neprožil v Maskatu povedené první kolo, když potřeboval na hřiště Al Mouj Golf ve čtvrtek 73 ran (+1). A celkově jednu ránu nad parem byl ještě po páteční dvanácté jamce, což by na cut nestačilo.

Jenže pak se na zkušeného Němce usmála golfová paní štěstěna. Na 148metrů dlouhém tříparu třináctky poslal míček do jamky na jedinou ránu a rázem se dostal pod par hřiště. 

Co na tom, že se o svém úspěchu dozvěděl až deset vteřin poté, co míček zapadl do jamky. Kaymer se totiž coby poslední hráč ve flightu rozešel rovnou směrem ke greenu a nevěnoval příliš pozornost výsledku své rány.

Ta ho přitom udržela v turnaji, což si okamžitě uvědomil a pořádně ji oslavil. Poté sice zahrál dabláče na 15, ale díky esu byl pořád na kontakt a třemi birdie na závěr se přeci jen dostal dvě rány nad hranici cutu.

Po dohrání pak mohl mít radost nejen z postupu do víkendových kol, ale také ze 7 nocí pro dva v místním hotelu Kempinski. Cenu mu pak předal sám jeho generální manažer Carsten Wiegand (na snímku).

Ve vedení turnaje European Tour jsou po dvou kolech Dán Rasmus Hojgaard a Skot Stephen Gallacher, kteří mají se skóre -9 náskok jedné rány na dvojici Kalle Samooja, Nicolas Colsaerts.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení