Přetahovaná o tátovo zelené sako. Tiger vzpomínal na loňské Masters

Tiger Woods

Tiger Woods se nedávno ještě jednou ohlédl za loňským vítězstvím v Augustě. Prozradil, v čem byl zisk pátého zeleného saka výjimečný, co se s nevkusným ale o to cennějším kusem oděvu dělo poté, co ho svlékl, a koho objevil zá svými zády na záznamu finálového kola.

Letošní Masters se nezadržitelně blíží. Tiger Woods už přichystal menu, kterým pohostí bývalé vítěze při večeři šampiónů. Na stůl se budou nosit steaky, kuřecí fajitas, sushi a jako dezert možná mléčné koktejly.

Večeře šampiónů ale nebyla jediným tématem, o kterém Woods mluvil při telefonickém rozhovoru s novináři. Došlo také na ohlédnutí za loňským triumfem na Masters, kde Woods oblékl už své páté zelené sako.

Tiger v rozhovoru přiznal, že až s odstupem času zjistil, kdo ze slavných sportovců ho ve finálovém kole hnal za vítězstvím.

"Byl jsem plně soustředěný na to, co dělám. Na patnáctce jsem se dostal do vedení a začal přemýšlet, jestli na šestnáctce vytáhnu sedmičku, nebo osmičku železo. Musel jsem si být jistý každým úderem. Takže ne, nevěděl jsem, kdo tam byl," řekl Woods.

Zjistil to až o měsíc později, kdy si prohlédl záznam finálového kola.

"Vidět Michaela (Phelpse), jak se naklání dopředu stejně jako já, to bylo super," komentoval Woods prožitek plavce po odpalu na šestnácté jamce.

Tiger Woods a Michael Phelps (v bílém kšiltu).

To ale ještě pro pětinásobného vítěze Masters nebylo všechno. V naprostém šoku byl, když si prohlédl, kolik lidí jeho triumf sledovalo a kolik lidí mu blahopřálo na sociálních sítích.  

"To množství lidí, které bylo Masters ohromeno a jejich emoce, to mě naprosto dostalo," líčil skoro tak živě, jako by slavný major vyhrál včera.

Nejsilnější okamžik ale přišel krátce po vítězství, kdy se objal se svými dětmi. Ty u svého otce viděly obě tváře sportovního výkonu – porážku i vítězství. Porážku na The Open 2018, kdy ho v závěrečné části turnaje přetlačil Ital Molinari. A o pár měsíců později sladké vítězství na Masters.

Sam a Charlie, děti Tigera Woodse (Foto: Matthew Lewis / R&A)

"Nikdy nezapomenou, co obnáší majory. Viděli tátu prohrát i vyhrát. Viděli, jak jsem se cítil, když jsem prohrál v Carnoustie. A ten obrat nálady během pár měsíců jim utkví v paměti," ví otec Sam a Charlieho.  

A na co nikdy nezapomene Tiger? "Vidět je přetahovat se v letadle o zelené sako, bylo legrační. 'Já si ho chci obléknout!' 'Ne, já!' To je něco, na co nikdy nezapomenu," smála se legenda.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení