Westy se na Honda Classic dál drží na špici, řada hvězd končí

Lee Westwood

Lee Westwood i po druhém kole ztrácí na The Honda Classic na první místo jedinou ránu, polepšil si však se skóre -4 o jednu příčku na dělené druhé místo. To první patří v polovině turnaje Brendanu Steelemu, turnaj naopak po dvou kolech skončil pro řadu hvězd.

Cutem, který se nakonec usadil na plus třech, neprošel šampion z minulého týdne Viktor Hovland (+10), Louis Oosthuizen (+9), třetí hráč světa Brooks Koepka (+8), Justin Rose (+6) nebo Rickie Fowler (+4).

Fanoušci tak o víkendu uvidí na hřišti Champion resortu PGA National bojovat o titul jiné hráče. Po dvou kolech jsou na tom dobře třeba Angličané, kteří jsou v TOP 10 hned tři.

Kromě Westwooda je na děleném druhém místě Luke Donald a devátou příčku dělí Tommy Fleetwood. "Lee samozřejmě ukazuje, že věk je jenom číslo," těší jeho krajana Donalda.

Ten je ve svých 42 letech o čtyři roky mladší než Westwood, v posledních letech ale trochu vyklidil pozice. "On hraje v poslední době skvěle. Já měl v posledních několika letech horší období, ale vidět tyhle kluky dřít a to, že se jim daří, je fajn a určitě mě to motivuje," přiznal Donald.

Westy přitom musel pro letošní ročník požádat ředitele turnaje Kena Kennerlyho o sponzorskou pozvánku, který mu vyhověl.

Nyní toho určitě rozhodně nelituje.

"Hrál jsem tento turnaj hodně krát. Je to skvělé hřiště, na kterém se cítím dobře. Kdykoliv vyrazíte na hřiště, které je vám blízké a na kterém se dobře cítíte, tak vám to pomáhá," přiznal Westwood.

Zatím v největší pohodě je ale na letošním ročníku v Palm Beach Gardens Brendan Steele, který se po kolech za 68 a 67 ran ujal se skóre -5 vedení. A to především díky tomu, že příliš nechybuje.

V prvním kole ztratil pouze kvůli double bogey na čtyřce, ve druhém zahrál dvě bogey na šestnáctce a osmnáctce. Berdíků zatím zapsal Steele, který hraje turnaj podeváté a loni neprošel cutem o deset ran, osm a v pátek zaznamenal dokonce dva z nich v obávané Medvědí pasti!

"V prvních letech jsem se s tím tady nemohl srovnat. Myslel jsem si, že to možná není hřiště pro mě. Mám pocit, že to není hřiště, kam přijdete poprvé a hned vám to půjde. Musíte ho poznat v různých podmínkách, i větrných," myslí si Steele, který už podle všeho nutné zkušenosti nabral.

Jestli je dokáže využít ke svému čtvrtému vítězství na PGA Tour můžete sledovat o víkendu v přímých přenosech na Golf Channelu. Ten ze třetího kola startuje v sobotu v 19:00.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 2. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení