Šance nejen pro Woodse, DJ na olympijské hry nepojede. Proč?

Dustin Johnson

Známe jméno prvního golfisty ze světové špičky, který se určitě neobjeví na letošních Olympijských hrách. Do Tokia neodcestuje Dustin Johnson, který se chce soustředit na play-off FedEx Cupu.

Johnson tyto spekulace potvrdil skrze svého manažera Davida Winkleho: "Dustin se nad olympiádou skutečně dlouho rozmýšlel, když jsme probírali všechna pro a proti jeho případné účasti."

"Ve finále se jedná o osobní preference a priority. I když by byl poctěn tím, že by se stal olympionikem, tak play-off FedEx Cupu je pro něho také velmi důležité," prozradil Winkle, mezi čím se DJ rozhodoval.

A co nakonec rozhodlo? "Byl několikrát v paly-off velmi blízko a on ho chce vyhrát, než nadejde jeho čas. Cítí přitom, že by sám sobě nedal největší naději, kdyby přidal dalekou cestu do zahraničí těsně před začátkem, navíc brzy po návratu z dvou týdnů strávených v Evropě."

Letošní golfový kalendář je díky olympiádě skutečně našlapaný. V polovině července se hraje v Royal St George’s GC slavné The Open, aby se už o dva týdny později měl uskutečnit na přelomu července a srpna olympijský turnaj. Play-off FedEx Cupu pak startuje turnajem The Northern Trust o další dva týdny později v polovině srpna.

A co znamená Johnsonovo zřeknutí se účasti pro další hráče? Co se týče Američanů naději, že se do Tokia podívají. Jisto jistě pojedou čtyři, Johnsonovo místo (aktuálně třetí v americkém týmu) by se posunulo na prvního náhradníka, kterým by byl nyní Webb Simpson.

Ten by doplnil trojici Brooks Koepka, Justin Thomas a Patrick Cantlay s tím, že také Koepka v minulosti naznačil, že se OH možná nezúčastní. A to by otevřelo dveře dalším náhradníkům, mezi kterými je i Tiger Woods.

Největší otázkou však v současnosti zůstává, zda se Olympijské hry v Tokiu kvůli koronaviru Covid-19 vůbec uskuteční.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení