Woods může být už v příštím roce uveden do Síně slávy

Tiger Woods

Když byla koncem ledna snížena věková hranice pro možný vstup do Světové golfové síně slávy z 50 na 45 let, začalo se spekulovat o tom, že do ní bude už v příštím roce uveden také Tiger Woods. A jak to tak vypadá, skutečně k tomu v roce 2021 dojde.

Woods totiž 30. prosince tohoto roku oslaví své 45. narozeniny a v příštím tak bude splňovat věkovou hranici. Nyní byl navíc zařazen mezi čtveřici finalistů, ze které budou ocenění pro příští rok vybráni. 

Kromě Woodse se jedná o Pádraiga Harringtona, Johnnyho Farrella a Toma Weiskopfa. Mezi ženami jsou finalistkami výběru pro rok 2021 Dottie Pepper, Susie Maxwell, Beverly Hanson a Sandra Palmer. 

Nominační komise rozhodla o finalistech při svém pondělním hlasování. Kdo pak od výběrové komise získá více jak 75 procent hlasů, bude do Síně slávy zařazen. Těžko si představit, že by Tiger potřebná procenta nezískal.

Aby mohl o nominaci uvažovat golfista, musí vyhrát po celém světě minimálně 15 turnajů spadajících do Mezinárodní federace PGA Tours, nebo vyhrát dva majory či The Players. U golfistek je to obdobné, jen jde o 15 vítězství v rámci turnajů započítávaných do světového žebříčku.

Opět pak samozřejmě dojde také na kategorii "Contributors", tedy těch, kteří přispěli k výraznému rozvoji golfu. Zde budou komise rozhodovat o zařazení bývalého šéfa PGA Tour Tima Finchema a Marion Hollins.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení