Koronavirus a golf. Bude se hrát letos Masters? A co olympiáda?

Tiger Woods

Více jak měsíc zbývá do letošního Masters a s ohledem na přibývající nouzové stavy v jednotlivých státech USA se golfoví fanoušci ptají, jak to bude s prvním majorem sezony. Zatím se zdá, že by se v Augustě mělo hrát, stejně jako co se týče letní olympiády v Tokiu.

Ve středu vyhlásila nouzový stav kvůli rozšíření koronaviru Covid-19 Kalifornie, již předtím tak učinili na Floridě a ve Washingtonu. V Georgii, kde leží Augusta National GC, zatím k podobnému kroku nepřistoupili. 

I proto se zástupci golfového klubu v Augustě rozhodli ve středu vyjádřit jak k letošnímu ročníku Masters, tak k souvisejícím akcím Augusta National Women's Amateur a Drive, Chip and Putt National Finals.

Aktuální informace jsou takové, že by se mělo hrát.

Stojí tak v dopise podepsaným šéfem klubu Fredem Ridleyem, podle kterého klub "pouze blíže nemonitoruje situaci, ale také vše konzultuje s odborníky, včetně Světové zdravotnické organizace, Centry pro kontrolu nákazy a prevence, vedením Georgie nebo místními autoritami."

"Díky výsledku této spolupráce a na základě našich znalostí o aktuální situaci pokračujeme v přípravách Augusta National Women’s Amateur, Drive, Chip and Putt National Finals a Masters," stojí dále.

Golfový svět tak opatření kvůli koronaviru zatím zasahují pouze ve spojení s turnaji konanými v Asii, kde je již dříve zrušily nebo přesunuly na neurčito mimo jiné European Tour a LPGA.

Už v minulém týdnu přiznala PGA of America, že monitorujeme situace v San Franciscu, kde se má na hřišti Harding Park konat v polovině května letošní PGA Championship. Samotná PGA Tour pak začátkem tohoto týdne uvedla, že také monituruje situaci, ale žádné turnaje zatím neruší.

A to platí také ohledně olympijského turnaje v Tokiu. "Učinili jsme rozhodnutí, a to je, že se hry uskuteční," prohlásil na úterní tiskové konferenci Mark Adam, mluvčí Mezinárodního olympijského výboru.

Co na to řekl před turnajem v Bay Hill třeba Rory McIlroy? "Pokud organizátoři a olympijský výbor věří, že je vše dostatečně bezpečné a sportovci mohou jet na hry soutěžit, tak vám na to dávají své slovo."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení