ET v Keni kvůli koronaviru nebude, MENA Tour ukončila sezonu

Mena Golf Tour

Koronavirus Covid-19 má v golfovém světě na triku další oběti, naštěstí pouze co se týče turnajů. European Tour na poslední chvíli musela zrušit turnaj v Keni, který byl naplánován na příští týden. Blízkovýchodní MENA Tour dokonce předčasně ukončila sezonu.

Rozvojová golfová série MENA Tour by Arena se raději rozhodla odložit zbývající turnaje v rozehrané sezoně, než riskovat zdraví svých hráčů a celého týmu, který se na pořádání turnajů podílí.

Ještě ve středu se přitom radoval Skot Ryan Lumsden ze svého vítězství na turnaji Journey to Jordan 2, který se konal v Ayla Golf Clubu, díky čemuž se posunul na třetí místo v Order of Merit série.

Další body už on ani nikdo jiný ale v nejbližší době nepřidá.

Organizátoři se rozhodli odložit zatím na neurčito zbývajících 6 turnajů, které se měly hrát ve Spojených arabských emirátech nebo Jordánsku v březnu a dubnu. Pokusí se pro ně najít nové termíny koncem roku.

"Jako mezinárodní tour je pro nás zdraví našich hráčů, týmu a partnerů hlavním cílem. Kvůli tomu jsme se rozhodli odložit šest posledních turnajů sezony 2020 a naplánovat je znovu mezi září a prosinec tohoto roku," stojí v oficiálním prohlášení série.

Ta tak podle všeho svou aktuální sezonu zakončí v prosinci a poté plynule přejde na sezonu 2021, nové ročníky na MENA Tour totiž začínají v lednu.

V pátek na poslední chvíli zrušila svůj turnaj v příštím týdnu European Tour a Magical Kenya Open se tak v řádném termínu neuskuteční. Vláda v Keni totiž minimálně na měsíc zakázala veškerá střetnutí či konference na mezinárodní úrovni. A mezi ně patří i golfový turnaj.

"Rozumíme a naprosto respektujeme rozhodnutí vlády v Keni v tomto těžkém čase. Hledáme možnosti přeložení akce do pozdější části sezony, což teď ale není jednoduché," vzkázal Keith Pelley, šéf European Tour.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení