Cafourek zahrál skvěle a skočil do TOP 10! Polepšila si i Váňová

Jan Cafourek

Parádně se Jan Cafourek rozloučil s turnajem Pro Golf Tour v Maroku. Ve finálovém kole Open Royal Golf Anfa Mohammedia 2020 si připsal druhé nejlepší kolo dne, když se dostal tři rány pod par hřiště. Stačilo to na posun do elitní desítky, když skončil dělený devátý.

Cafourek byl po prvním i druhém kole na děleném třicátém místě, v pátečním finále se ale konečně dostal do červených čísel a namířil si to leaderboardem směrem vzhůru! A zastavil se až v TOP 10.

Na hřišti Mohammedia začínal na 10, na které se hned nakopnul berdíkem a dostal se do pohody. Další tři birdie na jamkách 15, 1 a 5 ho dokonce dostaly na průběžné skóre -4 pro kolo a mínus jedna v celém turnaji.

To by stačilo dokonce na dělenou šestou pozici, jenže v závěru kola si český profesionál připsal přeci jen jedno bogey, a to na tříparové osmičce. Do klubovny tak přinesl výsledek 68 ran (-3), lépe zahrál v pátek pouze Francouz Maxime Radureau (67, -4).

S celkovým parem zakončil další turnaj Pro Golf Tour na děleném devátém místě a připsal si svou první letošní "desítku". Za prvním místem zaostal o čtyři rány.

Konečné pořadí turnaje Pro Golf Tour zde.

Povedený závěr turnaje prožila v Jižní Africe také Šideri Váňová. Ta po druhém místě z minulého týdne skončila tentokrát na Sunshine Ladies Tour na dělené 18. příčce, se skóre +5 jí k TOP 10 chyběly čtyři rány.

S Jabra Ladies Classic se ale rozloučila rundou v paru, když mohla zahrát ještě mnohem lépe. Zahrála totiž tři birdie v řadě na jamkách 8, 9 a 10 a po jedenácti jamkách byla už tři rány pod parem. Ve zbytku kola ale zahrála tři bogey (12, 15, 18) a elitní desítka jí tentokrát utekla.

Konečné pořadí turnaje Sunshine Ladies Tour zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení