Lídr v Bay Hill zahrál za +11 a končí, společně s ním řada hvězd

Matt Every

Kruté vystřízlivění prožil v pátek na Arnold Palmer Invitational lídr po prvním kole Matt Every. Ten prožil v Bay Hill doslova horor a po kole za +11 neprošel cutem. Stejný osud potkal řadu hvězd v čele s Philem Mickelsonem. Před víkendem vedou Tyrrell Hatton a Sung Kang.

V prvním kole vystřihl Every čisté kolo se sedmi berdíky a ujal se vedení o ránu před Rorym McIlroyem. Ve druhém se však neuvěřitelně trápil a kvůli double bogey na poslední jamce neprošel cutem o ránu.

"Bylo to drsné. Ani nemám pocit, že jsem hrál tak špatně. Ale nic se mi prostě nepodařilo a pak najednou minete támhle fairway... Ale hrál jsem špatně, tak to je," okomentoval své kolo Every.

Ten si během celého kola připsal jediné birdie, a i když už první devítka nebyla ideální, nevypadalo to na takovou katastrofu. Byl po ní jen čtyři rány nad parem, když zahrál dvě bogey a jedno double bogey.

Furt byla ale vlastně ve hře o titul, vždyť se skóre -3 by byl jen ránu za TOP 10. Jenže druhá devítka, to bylo skutečné peklo.

Every na ní zahrál další tři dabláče a dvě bogey. Vrcholem bylo double bogey na poslední jamce po trojputtu ze tří a půl metru, které poslalo vedoucího muže po prvním kole předčasně domů.

Se skóre +4 neprošel cutem o ránu.

"Minulý týden jsem hrál na hovno celý týden, dneska celý den," řekl smutně Every, který skončil na Honda Classic na posledním místě a jeho poslední tři výsledky na PGA Tour jsou 85, 63 a 83 ran.

Z Bay Hill ale předčasně odjíždí i známější hráči. Cutem neprošli mimo jiné Lee Westwood (+4), Phil Mickelson, Henrik Stenson a Adam Scott (všichni +5), Justin Rose (+6), Bubba Watson (+7) nebo Tommy Fleetwood (+8). Jason Day odstoupil pro zranění.

A v pátek se trápil i Rory McIlroy, který ale i tak dokázal zahrát za 73 ran a pohoršil si pouze o ránu na skóre -5 a dělené čtvrté místo.

Lépe jsou na tom v polovině turnaje tak jen tři hráči – lídři Tyrrell Hatton a Sung Kang (oba -7) a třetí Danny Lee. Jaké zvraty přinese třetí kolo sledujte v sobotu večer od 18:30 na Golf Channelu.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 2. kola

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení