498. start na European Tour, dočká se Skot prvního titulu?

David Drysdale

Kdo si počká, ten se dočká, říká se. Skot David Drysdale už ale čeká docela dlouho. V tomto týdnu hraje na European Tour svůj 498. turnaj a stále čeká na své první vítězství na okruhu. Na Commercial Bank Qatar Masters má další šanci své nekonečné čekání ukončit.

Před finálovým kolem v Education City Golf Clubu je se skóre -13 na děleném druhém místě, jen ránu za španělským lídrem Jorge Campillem. Stejně jako 44letý Drysdale je na tom Dán Jeff Winther, o další ránu zpět je na čtvrtém místě jeho krajan Benjamin Poke.

Také Winther čeká na svůj první titul z European Tour, když se jedná o jeho 97. turnajový pokus. To Campillo se poprvé dočkal loni v Maroku, když ovládl akci Trophée Hassan II.

Tehdy to pro něho byl 229. turnaj na evropské sérii.

V Kataru byl po dvou kolech na děleném prvním místě, když ale v sobotu zahrál pět birdie během šesti jamek (5, 6, 7, 9, 10), na prvním místě se osamostatnil a vedl už o tři rány.

Nakonec ale vede jen o jednu. Sám si totiž mimo jiné připsal ještě dvě bogey a Drysdale s Wintherem se na něho díky berdíkům na sedmnáctce dotáhli na nejtěsnější možný rozdíl.

"Bylo to těžké, hlavně na posledních čtyřech jamkách, které jsou proti větru," řekl k závěru lídr, který si ale stihl nahrát rány do té doby: "Na první devítce nefoukalo, byla snadno hratelná, druhá ale byla těžká. Minul jsem také několik kratších puttů," dodal.

"Jsem před zítřkem v dobré pozici, ale ještě nás čeká 18 jamek. Zítra to bude těžký den, ale jsem rád za pozici, ve které jsem, protože jsem nehrál moc dobře. Být tak lídrem po třech dnech je fajn," přiznal Campillo.

Ten je před nedělním finále v relativním klidu.

"Kdybych ještě golfový turnaj nevyhrál, tak bych byl asi před zítřkem trochu nervózní, ale co jsem vyhrál, tak je mi to už trochu blízké. Snad budu hrát zítra stejně dobře jako dnes a vyhraji," uzavřel 33letý Španěl.

Finálové kolo turnaje Commercial Bank Qatar Masters sledujte v neděli dopoledne od 10:00 na stanici Golf Channel.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení