Brutální Bay Hill, Koepka zahrál nejhorší kolo ve své kariéře

Brooks Koepka

V sobotu bylo hřiště v Bay Hill k hráčům Arnold Palmer Invitational velmi nepřátelské. Ve třetím kole tradičního turnaje PGA Tour se dostal pod par jediný hráč a třeba Brooks Koepka zahrál nejhorší kolo na okruhu ve své kariéře. Před nedělním finále vede Tyrrell Hatton.

Třetí hráč světa přinesl do klubovny skóre 81 ran (+9), což je nejvyšší číslo nad par od druhého kola The Open v roce 2013, kdy zahrál za rovných osmdesát. S celkovým skóre +10 je na děleném 64. místě. 

"Nehrál jsem moc dobře. Ale bylo to také hodně těžké, dnes byste brali třeba i plus dva," přiznal Koepka, který v sobotu trefil v regulaci jen tři fairwaye a pět greenů. Stejně jako v pátek pak potřeboval více jak 30 puttů.

Bay Hill ve třetím kole kousalo díky hustým roughům, těžkým pin pozicím, všudypřítomné vodě a silnému větru, který foukal rychlostí 35 kilometrů v hodině a nárazově se vyšplhal až na 50 kilometrů v hodině. 

Trápili se ale prakticky všichni, nejen Koepka. Třeba Korejec Sung Kang, který se skóre -7 vedl o dvě rány, trefil na jedenáctce dvakrát vodu a bylo z toho triple bogey. A stejný výsledek zaznamenal také na poslední jamce, což znamenalo pohoršení na mínus jedna a zatím osmé místo.

Ti nejlepší však dokázali hřišti vzdorovat. Marc Leishman došel v paru a s celkovým skóre -4 dělí druhou příčku s Rorym McIlroyem, který si pohoršil jen od jednu ránu. To samé platí pro lídra Hattona (-6).

"Normálně v sobotu nezatínám pěsti, ale myslím, že dnes jsme byli více než překvapeni, když skončil míček v jamce. Přišla úleva," popsal pocity hráčů v těžkém a často nerovném boji s hřištěm vedoucí hráč.

K vidění byla nejen vysoká celková skóre, ale i výsledky na jamkách. Quadruple bogey zahráli třeba Rickie Fowler nebo Scott Harrington, dokonce quintuple bogey si na tříparu sedmnáctky připsal Ryan Moore. Tripláče byly v sobotu v Bay Hill něco naprosto normálního a průměrné skóre celého startovního pole se zastavilo na čísle 75,913.

"S tím roughem a tvrdými a rychlými greeny nebylo jak míček zastavit. O to více byly vidět chyby a netrefené rány," řekl Fowler a dodal: "Nepřál bych si, aby jakýkoliv normální hráč si vyzkoušel to, co my dnes zde."

Co nám hřiště a hráči na něm předvedou v nedělním finálovém kole můžete sledovat v přímém přenosu od 17:30 na stanici Golf Channel.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 3. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení