Skotovi není přáno, v Kataru vyhrál v play-off Campillo

Jorge Campillo

Už se zdálo, že Skot David Drysdale ukončí své nekonečné čekání na první titul na European Tour, ale nestalo se. Španěl Jorge Campillo se na Commercial Bank Qatar Masters ale nejprve úžasnými dvěma putty zachránil a na páté jamce play-off rozhodl o svém vítězství.

Drysdale hrál svůj 498. turnaj na evropské sérii, když stále čeká na své první vítězství. A dlouho to vypadalo, že nemá šanci ani v Kataru, Campillo si totiž ve finálovém kole dlouho udržoval náskok.

Ještě tři jamky před koncem vedl o tři, jenže pak z ničeho nic začal výrazně chybovat. Bogey na 16 ještě nebylo problém, ale dabláč na 17 už vrátil Drysdala do hry, když se oba srovnali na skóre -13.

A šlo se do rozehrávky, ve které měl nejprve dvakrát velmi dobrou šanci na vítězství Drysdale. Jenže Campillo se pokaždé zachránil úspěšným dlouhým birdie puttem, a Skotovi tak nepomohlo, že si přihrával do bezprostřední blízkosti jamky. Birdie v tu chvíli nestačilo.

Na dalších dvou jamkách zahráli oba hráči par, a když už se stmívalo, vyrazili Drysdale s Campillem na osmnáctku ten den už pošesté, z toho popáté v play-off. A mělo to být naposledy.

Přestože si o něco málo blíže jamce přihrál znovu Drysdale, Campillo svůj třetí delší putt do birdie během rozehrávky proměnil, zatímco jeho soupeř zareagovat nedokázal. Bylo rozhodnuto.

"Jsem na sebe nyní především pyšný, jak jsem v play-off hrál. Neminul jsem ránu a proměnil jsem několik puttů," zářil štěstím Španěl, který si připsal druhé vítězství na okruhu.

A jak viděl on rozhodující osmnáctou jamku? "Je to skvělý čtyřpar, těžká jamka. David trefil několik skvělých ran k jamce a já proměnil několik puttů. Zahrát tři birdie ze šesti pokusů na osmnáctce a vyhrát díky tomu, to je něco, na co musím být pyšný."

Na děleném třetím místě skončila trojice seveřanů Švéd Niklas Lemke, Fin Kalle Samooja a Dán Jeff Winther, kteří skončili ránu od play-off. Šestý skončil o ránu zpět další Švéd Alexander Bjork.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení