Nechci skončit, aniž bych vyhrál. Drysdale naději neztrácí

David Drysdale

Jestli bychom měli ukázat na jednoho hráče, kterého golfový Bůh nemá tak úplně rád, asi bychom vybrali Davida Drysdalea. Ten byl v neděli velmi blízko svému prvnímu titulu na European Tour, ale opět to nevyšlo. Pro Skota se přitom jednalo už o 498. start na okruhu.

Drysdale nikdy nebyl světovou golfovou superstar. Během své profesionální kariéry strávil na European Tour už 18 sezon, své jediné dva triumfy si ale připsal na nižší Challenge Tour. Z majorů hrál jen dvakrát na The Open a ve světovém žebříčku byl nejvýše na 142. místě.

Přesto máme pocit, že mu v neděli fandil "celý golfový svět".

Až tedy na Španěly, ale možná i řada z nich... Právě se španělským golfistou Jorgem Campillem se Drysdale utkal v nervy drásající koncovce letošního Qatar Masters, ve které padl na páté jamce play-off.

Dlouho to přitom vypadalo, že si jde Campillo pro jasný triumf. Jenže pak ztratil na 16. a 17. jamce celkem tři rány a na poslední jamce to byl 44letý veterán Drysdale, kdo puttoval na vítězství v turnaji.

Jelikož těsně minul, šlo se do rozehrávky, kde prostě měl na prvních dvou jamkách pokaždé Drysdale zvednout ruce nad hlavu na znamení vítězství. Jenže se tak nestalo, Campillo se zachraňoval neuvěřitelnými birdie putty.

"Zahrál jsem v play-off dost dobrých ran, abych mohl říci, že vím, co bylo potřeba. Nemůžete ale udělat nic s tím, když váš soupeř potápí putty odkudkoliv, tak jako Jorge. Bylo to neuvěřitelné," řekl den po skončení turnaje Drysdale pro skotský golfový server Bunkered.

"U toho puttu, který dal na vítězství, jsem už deset stop do jamky věděl, že jde na střed. Musíte před ním smeknout," dodal k epické bitvě Drysdale, její smutný hrdina, který dělal, co mohl, ale opět to nestačilo. 

Když jsme v neděli sledovali jeho další marný boj o první vítězství na okruhu, z nějakého důvodu se nám vybavil jeden vtip.

"Sedlákovi umře nejdřív koza, potom kráva, a nakonec i manželka. Zničený sedlák si sedne na mez a běduje: "Panebože, co jsem provedl, že mě takhle trestáš?" Zjeví se mu pánbůh, škrábe se na bradě a povídá: "Já ti vlastně ani nevím, ty mě prostě tak nějak se*eš."

Asi tak nějak to má podle nás s tím nahoře rozházené Drysdale, který však v neděli získal srdce řady golfových fanoušků. To, jak dokázal nést další rány osudu se vztyčenou hlavou. Po druhé jamce play-off dokonce na greenu počkal na Campilla, aby mu "pěstičkou" pogratuloval k jeho puttu...

David Drysdale a Jorge Campillo předvedli úchvatnou golfovou bitvu (foto: GettyImages)

O tři jamky později mu už musel po dalším skvostném puttu gratulovat k vítězství. A přijmout jako fakt, že jeho den ještě nenastal.

Nastane ale někdy?

"Samozřejmě jsem trochu deprimovaný, ale zároveň jsem šťastný, protože vím, že dokážu zahrát pod tlakem rány, které potřebuji," popisuje Drysdale své maximálně rozpolcené pocity.

Po slabším golfovém roce je pro něho druhé místo z Kataru skvělým povoleným dopingem: "Je fajn vidět lehkou formu poté, co jsem hrál nějaký čas skutečně otřesně. Snad si dokážu momentum z Kataru přenést i do dalších turnajů a budu hrát o vítězství častěji."

"Nechtěl bych skončit bez toho, aniž bych ani jednou nevyhrál. Včera to nevyšlo, ale přijdou další dny. Snad to během jednoho z nich dokáži," věří Drysdale, který brzy dostane pokus číslo 499.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení