Els má první titul mezi seniory, stačily tři starty

Ernie Els

Jen tři starty stačily Erniemu Elsovi na PGA Tour Champions, aby si připsal své první vítězství. Přišlo na kalifornském Hoag Classic, kde za sebou nechal se skóre -16 všechny své soupeře.

Blízko vítězství byl Els už při své lednové premiéře na okruhu pro hráče starší 50 let, na Havaji ale ještě podlehl na druhé jamce play-off Miguelu Angelu Jimenezovi. Tentokrát už však přemožitele nenašel.

Do vedení se na Newport Beach dostal díky sobotnímu kolu za 64 ran a svůj náskok si už v neděli udržel. Na obou devítkách finálového kola zahrál tři birdie a jedno bogey, což dalo výsledek 67 (-4) a celkový posun na -16.

"Bylo to těsné. Na greenech jsem se necítil úplně příjemně, musel jsem si to vydřít. To je ale dobrá věc, makat pro něco," pochvaloval si Els, který porazil o dvě rány trojici Glen Day, Fred Couples a Robert Karlsson.

Nyní věří, že už bude na okruhu uvolněnější: "Jsem rád, že mám první (vítězství) za sebou a mohu se posunout dál a být více v pohodě."

"Poté, co jsem byl na Havaji v play-off a měl jsem tady další šanci na vítězství, jsem to nechtěl promarnit. Měl jsem skvělou příležitost a chtěl jsem ji využít," dodal čtyřnásobný major šampion.

Ten si připsal ve svých 50 letech své 72. profesionální vítězství a dá se očekávat, že na seniorském okruhu jich ještě pár přidá.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení