McIlroy dosáhl na další milník, je ale otrávený. Z čeho?

Rory McIlroy

Rory McIlroy pokračuje v úžasných výkonech. Na PGA Tour v letošní sezóně neskončil hůř než pátý a v počtu týdnů na trůnu pro nejlepšího hráče světa se jako třetí golfista dostal na číslo 100. Přesto byl po posledním vystoupení v Bay Hill na Arnold Palmer Invitational rozmrzelý. Důvod? Nevyhrál.

McIlroy kopíruje výkony z loňské sezóny, kdy sbíral jedno TOP 10 za druhým. Titul ale dokázal vytěžit "jen" ve třech případech, což je na hráče jeho kvalit navíc s takovou fazónou málo.

Na druhou stranu vyhrál velké akce. V březnu The Players, v červnu při premiérové účasti RBC Canadian Open a skvostnou sezonu ukončil triumfální výhrou jackpotu na Tour Championship.

Ve stejném duchu pokračuje i letos. V každém turnaji útočí na nejvyšší příčku, pokaždé vstupuje do finálového kola s nadějí, že to konečně vyjde.

A zase ne.

Tak jako naposledy v Bay Hill na turnaji Arnolda Palmera, kde se hned po prvním kole usadil na druhém místě. Jenže stejně jako většinu ostatních i jeho pořádně vytrestalo tvrdě nastavené hřiště. I tak se ale s nástrahami vypořádal víc než obstojně. Ostatně páté místo je toho důkazem.

Na každý pád se do hlavy Severního Ira nutně dere otázka, kdy už skončí výpadky ve hře ve finálových kolech.

"Je to otravné. Na druhou stranu si musím říkat, že formu pořád mám. Zase jsem ze sebe nedostal o víkendu to nejlepší, ale to se nepovedlo v těžkých podmínkách nikomu," komentoval McIlroy závěr turnaje.

Náladu si může zlepšit už tento týden, kdy se pokusí obhájit titul na tzv. pátém majoru.

"Většinu týdnů si dávám šance na vítězství, takhle to taky nemusí pokračovat. Myslím, že mám tak 10% úspěšnost proměňování účastí v tituly. A to je dost dobré pro každého hráče vyjma Tigera Woodse," říká McIlroy, který zůstává pozitivní.

"Hraju dobrý golf, mám formu, takže když se do takových situací budu dostávat dál, je jen otázkou času, kdy vyhraju," dodává.

Rory McIlroy si výkonem v Bay Hill pojistil první místo ve světovém žebříčku. Pátým týdnem v řadě sedí na trůnu, na kterém vystřídal Brookse Koepku. Během své kariéry je už ale stým týdnem nejlepší. A to se od roku 1986, kdy byl spuštěn světový žebříček, povedlo jen dvěma hráčům - Tigeru Woodsovi (celkem 683 týdnů) a Gregu Normanovi (331 týdnů). 

Za McIlroyem je už v tuto chvíli Sir Nick Faldo (97 týdnů). 

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení