Mezi hráči se šušká, že Masters bude letos bez diváků

Masters vlajka

Podle informací z minulého týdne se zatím na konání letošního Masters nic nemění, ale mezi hráči na PGA Tour se šíří spekulace, že se dost možná bude hrát bez diváků. I s ohledem na opatření po celém světě by to nebylo nic překvapivého, pokud se tedy vůbec bude hrát.

Vždyť v Americe byl jen pár hodin před startem zrušen velmi prestižní turnaj v Indian Wells a nejrůznější opatření postihují většinu hlavních sportovních sérií. Bylo by zvláštní, kdyby golf zůstal výjimkou.

Už v tomto týdnu se přitom hraje obdobný turnaj jako tenisové Indian Wells, když se v TPC Sawgrass uskuteční The Players, neoficiální pátý major. Slavné Masters je pak v Augustě naplánováno už za měsíc.

"Lidé říkají, že Masters bude možná letos bez patronů. Mezi hráči je to šeptanda několika posledních dní. Bylo by to neskutečné, hrát v Augustě bez patronů," řekl zámořskému Golf Channelu Billy Horschel.

Důvodem je samozřejmě koronavirus Covid-19, kteří se nekontrolovaně šíří světem. Vlády jednotlivých států se ho snaží dostat pod kontrolu nejrůznějšími opatřeními a doporučeními.

V Česku byly v úterý zakázány všechny kulturní, společenské a sportovní akce nad 100 lidí. Zavřeny byly do odvolání také všechny školy.

Co se týče Masters, které se bude hrát na Velikonoce od 9. do 12. dubna, oficiálně k žádným změnám v plánovaném programu zatím nedošlo. Ale spekulace už mají první dopad, a to na cenu lístků na černém trhu.

Ty jsou o zhruba 50 procent nižší, než tomu bylo v minulých letech. Zatímco v roce 2018 se na finálové kolo pohybovaly v průměru nad dvěma tisíci dolary, nyní je lze sehnat pod tisícovku.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení