Cafourek zahrál quadruple bogey, v Maroku dal těsně cut

Jan Cafourek

Jedna nepovedená rána málem stála Jana Cafourka cut na dalším turnaji Pro Golf Tour v Maroku. Během druhého kola Open Bahia Golf Beach 2020 kvůli ní zapsal dokonce quadruple bogey a až díky birdie na poslední jamce prošel do čtvrtečního finálového kola.

Cafourek byl po prvním kole se skóre -1 jednu ránu za TOP 10 a nic moc na tom nezměnilo ani úvodních osm jamek druhého kola, které obešel všechny v paru. Pak ale začaly z ničeho nic potíže.

"Jediná fakt špatná rána dne, a pak jsem to honil chvíli po lesích," popsal nám český profesionál své trampoty na pětiparové deváté jamce, na které nakonec zapsal do skórkarty číslo 9, tedy quadruple bogey.

V tu chvíli začal místo o elitní desítku bojovat na hřišti Mohammedia o cut, když bylo jasné, že si bude muset polepšit minimálně o jednu ránu.

Po šesti parech v řadě se mu to povedlo na šestnáctce, jenže na sedmnáctce přišlo bogey a před Cafourkem stál jasný úkol - zahrát na poslední jamce birdie a věřit, že se hranice cutu posune na skóre +2.

To, co ovlivnit mohl, zvládl, a poté mu přálo také štěstí, když se hranice cutu pro nejlepších čtyřicet hráčů posunula z plus jedné na dvě. Právě dělené 40. místo totiž patří po dvou kolech Cafourkovi. 

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení