Potvrzeno! Woods bude v příštím roce uveden do Síně slávy

Tiger Woods

Když se minulý týden objevily zprávy o možném uvedení Tigera Woodse do Světové golfové síně slávy v příštím roce, nikdo nepochyboval, že se tak stane. Teď už je vše oficiální. Woods ještě letos splní všechny podmínky pro přijetí.

Aby hráč mohl usilovat o uvedení do Síně slávy, musí mít na svém kontě aspoň 15 vítězství na turnajích spadajících do Mezinárodní federace PGA Tours, nebo vyhrát aspoň dva turnaje z kategorie major nebo The Players.

Tahle kritéria Woods už dávno splnil. Po celém světě vyhrál celkem 93 turnajů, z nichž 82 na PGA Tour. Patnáct z těchto vítězství si připsal na majorech, The Players vyhrál dvakrát.

V lednu byla navíc pro vstup do Síně snížena věková hranice z 50 let na 45. Woodsovi bude 45 letos v prosinci. Poslední podmínku tak splnil a v příštím roce bude honorován.

"Je mi ctí, že budu uvedený do Světové golfové síně slávy," řekl Woods, který se o přijetí dozvěděl od komisionáře PGA Tour a předsedy představenstva Světové golfové nadace Jaye Monahana.

"Minulý rok to byla neuvěřitelná jízda a podpora, která se mi dostala od rodiny, přátel a fanoušků byla ohromující. Takový úspěch je jedinečným úkazem, že se nemáte vzdávat a máte pokračovat," dodal rekordman v počtu získaných titulů na PGA Tour.

Woods byl jedním z deseti finalistů, o jejichž úspěších diskutovala dvacetičlenná výběrová komise.

Na výběru hráče se pak výběrová komise musí shodnout z 75%. V případě Tigera Woodse ale asi nebylo pochyb.

"Tiger udělal pro golf víc, než si kdokoli mohl kdy představit. Jeho výkony na hřišti jsou jen jedním aspektem z jeho celkového dopadu na hru," prohlásil Monahan.

V následujících dnech budou oznámena jména další hráčů, která budou uvedena do Síně.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení