PGA Tour nakonec zrušila The Players a další tři akce

The Players

Ve čtvrtek ještě byli přesvědčeni, že mohou zvládnout pokračovat v turnajích alespoň bez diváků, po dohrání prvního kola The Players ale i vedení PGA Tour uznalo, že to není bezpečné. A zrušilo zbylá tři kola a následující tři turnaje ve svém kalendáři.

Letos tak nepoznáme vítěze nejen z TPC Sawgrass, ale i z turnajů Valspar Championship, WGC-Dell Match Play a Valero Texas Open. Po něm má následovat první major sezony Masters, jehož osud je zatím ve hvězdách.

Na vině je rapidně se měnící situace ohledně koronaviru Covid-19 nejen v USA, ale i po celém světě. A největší sportovní akce buď předčasně ukončují sezony, nebo si dávají měsíční pauzu. A to je i případ PGA Tour.

"Od začátku jsme chtěli být během našeho rozhodování odpovědní, pečliví a transparentní. Udělali jsme všechno možné pro bezpečné prostředí pro naše hráče, aby mohla akce pokračovat i o víkendu. V tomto okamžiku, protože se situace rychle změnila, je správnou věcí pro naše hráče i fanoušky dát si pauzu," stojí v prohlášení série.

Další informace poskytne šéf PGA Tour Jay Monahan během páteční tiskové konference, která je připravena na osm hodin ráno východního amerického času (14:00 SEČ). Zrušení akcí minimálně do neděle 5. dubna platí také pro všechny přidružené okruhy PGA Tour.

První kolo The Players, které se před nočním rozhodnutím o zrušení akce stihlo dohrát, ovládl Hideki Matsuyama, který se dostal devět ran pod par hřiště a měl v čele leaderboardu náskok dvou ran.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení