Masters bylo odloženo, hrát nebude ani Spilková na LPGA

Masters vlajka

Jen den poté, co PGA Tour zrušila zbývající tři kola The Players a další tři turnaje, přišla pro golfové fanoušky další rána. V řádném termínu se nebude hrát ani letošní Masters, organizátoři z Augusty ale věří, že pro první major roku najdou jiný, pozdější termín.

Bylo jasné, že nejslavnější golfový turnaj to má hodně nahnuté. Mezi hráči se šuškalo, že se bude konat bez diváků, ale nakonec přišlo na řadu kompletní odložení. Nový termín zatím není znám.

Masters se mělo konat od 9. do 12. dubna v týdnu po Valero Texas Open. To přitom bylo zrušeno už v noci na pátek, společně s turnaji Valspar Championship a jamkovkou ze série WGC.

Turnaj v Augustě tak byl dalším na ráně, která přišla záhy.

"Zdraví každého, kdo je spojený s našimi akcemi a také lidmi z Augusty, nás vedlo k tomuto rozhodnutí. Věříme, že toto odložení nás dostane do nejlepší pozice uspořádat Masters nebo naše amatérské akce bezpečně v nějakém pozdějším termínu," vzkázal Fred Ridley, ředitel Masters.

Kromě toho se tak nebude v řádném termínu hrát ani Augusta National Women’s Amateur a také Drive, Chip and Putt National Finals. I pro ty se pokusí v Augustě letos najít jiný termín.

Bude to vůbec poprvé od roku 1934, kdy se Masters konalo vůbec poprvé, co se bude hrát v jiném, než březnovém nebo dubnovém termínu. Ten nový ale nebude vůbec lehké najít, protože Augusta se kvůli letním vedrům každoročně od května do října zavírá.

A termínová listina je už nyní hodně našlapaná. V ohrožení jsou přitom další turnaje včetně majoru PGA Championship a US Open.

O svůj první major sezony pak zatím přicházejí také hráčky na LPGA včetně Kláry Spilkové, když už ve čtvrtek byly zatím na neurčito odloženy další tři turnaje, mezi kterými je také ANA Inspiration. Turnaj se měl konat začátkem dubna v Kalifornii, ale zatím na něj nedojde, stejně jako na březnové akce Volvik Founders Cup a Kia Classic.

Ve stejných termínech se v Kalifornii nebudou také konat dva turnaje nižší Symetra Tour, na kterých se měla představit Karolína Vlčková.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení