Nouzový stav hraní golfu nezakazuje, ale pozor na omezení

Ilustrační snímek

Pokud přemýšlíte nad tím, co dělat v tomto nepříznivém období, během kterého paralyzoval velkou část světa koronavirus COVID-19, tak pro vás máme informaci, že golf zatím hrát můžete. Ale pozor, abyste neporušili pravidla, která nastavuje Nozouvý stav.

Ten hovoří celkem jasně - na venkovních sportovištích se nesmí v jednu chvíli zdržovat na jedné akci více jak 30 osob. A to nejen co se týče hráčů, ale i všech, kteří mají s akcí co dočinění.

Potvrzuje to také stanovisko Právní komise České golfové federace, která ho v pátek zveřejnila na svých oficiálních stránkách.

Až do odvolání Nouzového stavu se tak nesmí pořádat nejen golfové turnaje, ale třeba i hromadné tréninky nebo schůze. ČGF kvůli tomu musela odložit i svou plánovanou Valnou hromadu.

Pozor si tak musí dát všichni organizátoři, kteří chtějí (nejen na golfu) pořádat větší akce. Mohli by za to výrazně pykat.

"V této souvislosti je třeba upozornit na to, že takovým organizátorem může být jak klub samotný (typicky tím, že vypíše turnaj, například hendikepové odpoledne), nebo subjekt, který si pronajme hřiště a uspořádá si soukromou akci ve formě golfového turnaje, který se ani nebude hrát na úpravu hendikepu, nebo majitel či provozovatel hřiště, ale také samotná ČGF v rámci turnajů pořádaných ČGF!" stojí ve stanovisku Právní komise.

A pokračuje: "Do definice sportovní akce je tedy třeba v rámci hry golfu zahrnout jakoukoli organizovanou činnost spojenou se sportem konanou ve stejném čase na stejném místě - tedy golfovou hru, typicky tedy jakýkoli golfový turnaj a to v jakékoli formě, pořádaným kýmkoli. Jediným kritériem legality, tedy poměřovaným parametrem, pak bude počet osob, které se turnaje zúčastní."

I podle Právní komise ČGF je tak možná individuální hra na golfovém hřišti. A od pátečního večera je jasné, jak je to s maximem 30 osob na sportovišti. Podle Právní komise nesmí přesáhnout limit 30 lidí počet všech, kdo jsou v danou chvíli v resortu. Tedy včetně hráčů i obsluhy.

Hřiště tak ve většině případů zůstávají i nadále otevřená, byť třeba fungují v omezeném provozu, a je možné na ně vyrazit. Na některá navíc můžete vzít zdarma své děti, jako třeba v Hořehledech nebo Berouně.

Aktualizováno 13. 3. 2020 v 20:30.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení