Váňová letos poprvé hrála na LET, skončila ve čtvrté desítce

Šideri Váňová

Šideri Váňová má za sebou svůj letošní první start na Ladies European Tour a v Jižní Africe potvrdil, že má na úvod sezony slušnou formu. Na Investec SA Women's Open obsadila se skóre +6 dělenou 34. příčku.

Váňová vynechala úvodní dva turnaje LET a Austrálii a hrála na Sunshine Ladies Tour v JAR, kde si připsala senzační druhé místo a dělenou osmnáctou příčku. A slušně pokračovala na stejném místě i na LET.

Turnaj Ladies European Tour se hrál ve Westlake Golf Clubu a Váňová do něho vstoupila povedeným kolem v paru. Na něj ale nenavázala v rundě druhé, ve které si pohoršila o pět ran a měla jen dvě rány náskok na cut.

Ve finálovém kole však o víkendu přišlo opět zlepšení. Tři birdie a dvě double bogey znamenaly výsledek 73 ran a s celkovým skóre +6 posun leaderboardem na konečnou dělenou 34. pozici.

Z vítězství se na Investec SA Women's Open radovala Angličanka Alice Hewson, která je na okruhu nováčkem. S pěti ranami pod par skončila o ránu před domácí Monique Smit, která na Sunshine Ladies Tour vyhrála v koncem února turnaj Joburg Ladies Open, kde končila Váňová druhá.

Další turnaj LET se měl hrát v tomto týdnu v Saúdské Arábii, premiérový ročník The Aramco Saudi Ladies International byl ale kvůli celosvětovému šíření koronavirusu COVID-19 odložen na neurčito.

V kalendáři tak jako další akce zůstává francouzské Jabra Ladies Open, které se má v Evian Resort Golf Clubu konat od 7. do 9. května.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení