Karanténa znamená konec i pro golf, hřiště se zavírají

Ilustrační foto

Poslední nařízení Vlády České republiky znamená minimálně na několik dní také konec hraní golfu. Karanténa, která byla uvalena na celou zemi, sice povoluje návštěvy přírody, ale to se na golf, i když ho někdy tak sami nazýváme, nevztahuje. Hřiště tak od rána zavírají.

Až do neděle ještě bylo, alespoň v omezeném režimu, možné na golf vyrazit. V jednu chvíli se však nesmělo být v resortu více jak 30 osob.

Řada hřišť to řešila tím, že povolovala hru jen na devět jamek a vyzývala hráče, aby co nejrychleji po dohrání opustili resort. Díky tomu si mohlo během jednoho dne zahrát na hřišti co nejvíce hráčů.

To už ale od pondělí není možné.

Vláda uvalila kvůli epidemii nového typu koronaviru COVID-19 na celé Česko karanténní opatření. Lidé tak mohou do práce, na nákup nebo k lékaři, jinak se však musí zdržovat doma.

Existují sice výjimky, mezi které patří i návštěva přírody, ale ta se na hraní golfu nevztahuje. A to i přesto, že řada z nás považuje golf za tu nejpříjemnější možnou procházku v přírodě.

Řada hřišť proto v pondělí brzy ráno sdělila ať už na svém webu, nebo skrze sociální sítě, že minimálně do 24. března, do kdy je do 6:00 prozatím karanténa naplánována, uzavírá své hřiště. 

Právní komise České golfové federace pak v pondělních odpoledních hodinách vydala stanovisko, podle kterého musí být uzavřena veškerá venkovní sportoviště bez výjimky. Více naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení