Jack Nicklaus apeluje na rozum Američanů, v Masters nevěří

Jack Nicklaus

K aktuální situaci nejen v golfovém světě, který postihla pandemie koronaviru COVID-19, se vyjádřil také Jack Nicklaus. Ten apeluje především na rozumné chování Američanů, ani to ale podle něho nepomůže k tomu, aby se v tomto roce konalo slavné Masters.

Osmdesátiletý Nicklaus se zařadil mezi řadu známých osobností, které se pokouší přimět lidi ve Spojených státech k odpovědnému chování. Jen to nejen podle něho vrátí svět co nejdříve do normálu.

"Vím, že poslední týden byl velmi zmatený. Přišli jsme o všechny sportovní akce, ale i milion dalších věcí. I když jsem ale velký sportovní fanoušek, tak si ale nemyslím, že je důležité to porovnávat s tím, co se nyní děje v naší zemi," začal Nicklaus svůj vzkaz.

Ten zveřejnil na facebookovém profilu floridského senátora Ricka Scotta: "Musíme být chytří, být v bezpečí. Koronavirus ublíží spoustě lidem. Mně je 80, mé ženě je 80... A spousta vás mladších chodí na místa, odkud to můžete přinést domů, mezi staré lidi. A to si myslím, že nechcete."

"Takže si pořádně myjte ruce, dávejte si pozor a zvažte, kdy a kam chodíte. Pokuste se vyhýbat veřejným místům, prostě buďte chytří. Američané vždy byli chytří, vždy zvládli těžká období a my všichni společně zvládneme i toto," dodal Nicklaus.

Ten pak považuje prozatímní odložení letošního Masters za správný krok: "Myslím, že udělali chytré rozhodnutí. Podporuji ho. Nemyslím si, že někdo nyní chce jet do Augusty a onemocnět. Přijeli by přitom lidé z celého světa a šance, že by někdo něco přivezl, by byla veliká."

"Sice ho odložili, ale já nevidím žádnou možnost, že by mohli hrát v pozdějším termínu. Jak by ho vůbec mohli zařadit do kalendáře? Nebylo by to fér k jakémukoliv jinému turnaji, které se mají hrát později. Myslím, že letos pravděpodobně o Masters přijdeme. Je to sice jen můj názor, ale myslím, že je to logické," dodal Nicklaus v rozhovoru pro EPSN.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení