PGA Tour zrušila další 4 turnaje, odložen je i druhý major sezony

PGA Championship

V zámoří se nebude hrát golf na té nejvyšší úrovni minimálně další měsíc. PGA Tour totiž zrušila další čtyři turnaje, což ve spojení s prozatímním odložením PGA Championship znamená, že golfisté mají volno minimálně do druhé poloviny května. A to nejen v USA.

Také European Tour totiž odložila další akci, když se v řádném termínu neuskuteční letošní Andalucia Masters. Hrát se mělo na přelomu dubna a května, již dříve byly na neurčito odloženy dubnové turnaje Maybank Championship a Volvo China Open.

"Všichni to nyní řešíme ze dne na den a pokračujeme v posuzování dopadu koronaviru na naše plánované akce. Po projednání se všemi zainteresovanými stranami je jasné, že odložení Estrella Damm N.A. Andalucia Masters hosted by the Sergio Garcia Foundation je v tuto chvíli jediné a správné řešení. Zdraví společnosti je pro nás teď absolutní prioritou," vzkázal Keith Pelley, šéf European Tour.

Pokud by tak nedošlo na další odklady, hrálo by se nyní v Evropě poprvé od 9. do 10. května portugalské GolfSixes Cascais, ale je nejspíše otázkou času, kdy dojde o na něj. Hned v dalším týdnu se totiž měl konat druhý major sezony PGA Championship, který byl také odložen.

Následoval tak osud Masters, které se v Augustě poprvé od svého založení v roce 1934, když nepočítáme ročníky zrušené kvůli 2. světové válce, letos neuskuteční v březnovém nebo dubnovém termínu.

"Je to výsledek pečlivého vývoje. Pracujeme ve spojení s komisařem Jayem Monahanem, našimi partnery, přáteli a PGA Tour a snažíme se najít náhradní termín, který by vyhovoval všem," řekl Seth Waugh, CEO organizace PGA of America, která druhý major této sezony pořádá.

PGA Championship se měl letos původně hrát na hřišti TPC Harding Park od 14. do 17. května. K jeho případnému přesunu v kalendáři dojde "až bude opět bezpečno a bude tak zodpovědné učinit."

Co se týče turnajů PGA Tour, které se měly hrát do poloviny května, tak u nich přichází PGA Tour rovnou se zrušením.

Nově se jedná o akce RBC Heritage, Zurich Classic of New Orleans, Wells Fargo Championship a Byron Nelson Championship.

"Jelikož se situace ohledně nejbližších týdnů stále více vyjasňuje, pracujeme s organizátory turnajů a titulárními partnery, ve spolupráci s golfovými řídícími orgány, na tom, abychom vytvořili kalendář PGA Tour pro rok 2020 tak, aby zajistil zdraví a bezpečnost pro všechny zainteresované s naším sportem," stojí v oficiálním prohlášení okruhu.

Prvním nezrušeným turnajem v kalendáři PGA Tour je Charles Schwab Challenge, která by se měla uskutečnit v Colonialu od 21. do 24. května. 

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení