Spekulace kolem Ryder Cupu. Bude odložen na rok 2021?

Ryder Cup Evropa

Se stále vzrůstajícím počtem zrušených nebo odložených turnajů se nejen golfoví fanoušci začínají ptát, jak to bude s letošním Ryder Cupem. Ten se sice má hrát "až" v září, kdy by pandemie koronaviru COVID-19 už mohla být zažehnána, ale také to pravda být nemusí.

A tak se spekuluje, jaké by mohly být alternativní scénáře. Od zrušení celé akce, po její přeložení na příští rok. Zainteresovaní však věří, že se ve Whistling Straits letos od 25. do 27. září hrát bude.

S tím, že by mohl být Ryder Cup, který je považován za třetí největší sportovní akci světa, mohl být přeložen na rok 2021, přišel v posledních dnech mimo jiné třeba deník The Telegraph.

Poukazuje na odklady prvních dvou majorů sezony i na to, že se začíná řešit osud The Open. To by se dokonce možná mohlo hrát v červenci za zavřenými dveřmi, což ale u Ryder Cupu není možné.

Na něco podobného ale ani nebude muset dojít. Podle kapitána evropského týmu Pádraiga Harringtona se letošní Ryder Cup uskuteční v původním termínu a jako "chybné" označila informace o možném odložení akce také zámořská PGA of America.

Jenže predikujte něco v dnešní nejisté době...

"Září je ještě velmi daleko, takže v tuto chvíli ještě nejsou žádné změny. Vím, že jsou zde určité spekulace, ale vyšlo také prohlášení, že nejsou žádné změny. Rozhodně se zatím nic nemění," řekl Harrington.

Pádraig Harrington (foto: GettyImages)

Ten by chtěl, aby jeho slova byla brána vážně: "Jsem v těch věcech zainteresován. Normálně hledáte anonymní zdroje, které vám něco řeknou. Ale já jsem teď zevnitř, takže byste to měli brát za hotové."

Otázkou je, co na to koronavirus COVID-19, který se na většinu Evropy a také Spojené státy chystá v nejbližších týdnech teprve finálně udeřit. Očekává se, že za tři měsíce by mohl být pod kontrolou, ale kdo ví?

Zatím tak byly odloženy první dva majory sezony, když PGA Tour se bude hrát nejdříve koncem května. Problémy má většina světových golfových sérií a předčasně byly ukončeny také zámořské univerzitní soutěže.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení