Další změny na European Tour, dochází i na druhou ligu

European Tour

Globální pandemie koronaviru COVID-19 donutila European Tour ke změnám v kalendáři, které se dotkly dalších dvou turnajů. A dochází už také na nižší Challenge Tour, která se měla brzy opět rozběhnout.

Kromě sedmého ročníku D+D REAL Czech Masters, který byl předčasně zrušen, bylo v minulých týdnech odloženo na neurčito dalších osm turnajů včetně úvodních dvou majorů sezony Masters a PGA Championship.

Ve čtvrtek k nim nově přibyly další dvě akce.

Stejně jako turnaj na Albatrossu byla zrušena portugalská akce GolfSixes Cascais, která se měla konat 9. a 10. května, a prozatím odložen byl turnaj Made in Denmark. Ten byl naplánován na termín 21. až 24. května.

Pokud by tedy nedošlo už na žádné další odložení či zrušení turnaje, potkali by se hráči poprvé na European Tour v Irsku na turnaji Dubai Duty Free Irish Open, které by se mělo odehrát koncem května (28.-31.).

"Pokračujeme v monitorování globální situace ohledně koronaviru a vyhodnocujeme její dopad na naše turnaje. Zdraví lidí je přitom naší absolutní prioritou," vzkázal Keith Pelley, šéf European Tour.

Ten věří, že další odklady nenastanou: "Projednáváme možné přenastavení kalendáře u odložených turnajů a stále doufáme, že se zpět do hry vrátíme na konci května v Irsku."

Po zrušení dvou turnajů v Česku a jednoho na Slovensku dochází k další změně také na Challenge Tour, která měla pokračovat v polovině května akcí Challenge de España. Ta byla přesunuta do termínu 2.-5. července, kdy se měla původně konat D+D REAL Slovakia Challenge na Penati.

 

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení