McIlroye podzimní Masters láká, Casey to vidí jako šanci

Rory McIlroy

Zatím je ve hvězdách, kolik se letos stihne odehrát golfových majorů. Zatímco ženy už mají nový termín pro odložený úvodní major sezony, muži mohou i nadále pouze spekulovat. Zatím byly odloženy dva - Masters a PGA Championship. Co s nimi bude?

LPGA už oznámila, že ANA Inspiration se bude hrát místo v dubnu v září. Dubnový termín má také tradičně mužské Masters v Augustě, které ale bylo stejně jako spousta dalších turnajů odloženo zatím na neurčito kvůli celosvětové pandemii koronaviru COVID-19. 

Augusta National Golf Club se přitom rok co rok v létě uzavírá kvůli velmi teplému počasí, letos přitom brány ještě o něco dříve uzavřela současná situace, a tak nový termín může být pouze podzimní.

Roryho McIlroye ta možnost velmi láká.

"S ohledem na to, co se bude dít v následujících několika týdnech, budeme mít nějaký prostor na manévrování. Masters na podzim, v říjnu, by ale mohlo být báječné," řekl McIlroy pro SiriusXM PGA Tour Radio.

A svou myšlenku Severní Ir následně ještě rozvinul: "Byl by to úplně jiný pohled, než který se nám obvykle v Augustě naskytne. Myslím, že je to určitě šance, pokud chtějí hrát Masters v roce 2020. A mám dojem, že pokud to skutečně chtějí udělat, tak to mohou udělat."

Paul Casey (foto: GettyImages)

Pro odehrání co největšího počtu velkých turnajů v letošním pozdějším termínu je také Angličan Paul Casey. Otázkou je, pro kolik majorů se bude muset hledat nový termín, US Open a The Open ještě odloženy nebyly.

"Pokud nebudeme nikoho vystavovat riziku uspořádáním těch akcí a bude to jen trochu možné, pak se pokusme odehrát jich co nejvíce zvládneme," myslí si Casey, který mluvil s novináři skrze telekonferenci.

Majory by osobně uspořádal za každou cenu: "Je mi jedno, jestli budou natěsnané, pokud budeme třeba tři z nich hrát v krátkém časovém pásmu. Jsem s tím v pohodě, těšil bych se na to. Jeden bych chtěl někdy vyhrát, tak proč ne? Třeba je to velká šance jeden z nich vyhrát, kdo ví?"

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení