Pauza Spilkové se protahuje, první major ale zná nový termín

Klára Spilková

Klára Spilková už ví, že se její nečekané golfové prázdniny protáhnou minimálně do začátku května. LPGA totiž odložila kvůli pandemii koronaviru COVID-19 další tři turnaje, už ale našla termín pro svůj první major sezony ANA Inspiration, který byl také odložen.

Turnaj ANA Inspiration, který byl původně naplánován na začátek dubna (2.-5., by se měl v kalifornském Mission Hills Country Clubu v Rancho Mirage konat v termínu 10. až 13. září.

V daném termínu se měl původně konat turnaj The Cambia Portland Classic, který tak byl posunut o týden na 17. až 20. srpna.

Nové termíny se podle všeho budou muset hledat také pro další tři původně dubnové turnaje, které byly společně s oznámením nového data pro ANA Inspiration odloženy.

Odklad se kvůli celosvětové pandemii koronaviru COVID-19 nevyhnul tak trochu podle očekávání také akcím Lotte Championship (původně 15-18. dubna), Hugel-Air Premia LA Open (23.-26. dubna) a LPGA Mediheal Championship (30.dubna-3. května).

Týká se to také Kláry Spilkové, která se konec minulého týdne přesunula z USA do Česka a na konec krize čeká v Praze.

"Raději jsem se v době nejistoty vrátila domů, kde mohu být s rodinou a cítit se lépe, než kdybych zůstala sama v Americe a nevěděla, jestli se mi odtud vůbec podaří nějak vycestovat," prozradila 25letá golfistka.

Sama přitom ví, že předpovídat jakýkoliv vývoj je ošidné: "Nikdo nemůže odhadnout žádný termín. Přála bych si, aby aspoň brzy otevřela česká hřiště, ale vím, že jsou teď mnohem důležitější věci a priority."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení