Jako v St. Andrews! Které české hřiště si postavilo tento most?

Mostek Broumov

Alespoň na pár chvilek, respektive několik kroků, si budou moci golfisté v Česku nově připadat jako v St. Andrews. Stačí, když vyrazí do Broumova na hřiště místního golfového klubu Grosshof. Právě tam totiž vyrostla replika legendárního mostku z "domova golfu".

Ten mostek zná snad každý golfista, který se jen trochu zajímá o světový golf. Při turnajích si na něm dělají fotky i profesionální golfisté, což je naprostá samozřejmost u těch amatérských, když už se tedy alespoň jednou v životě na Old Course dostanou.

Byl to i případ prezidenta broumovského klubu Jana Bitvara, který začal okamžitě střádat plány na to, že by podobný mostek vystavěl i v Grosshofu. A nyní došlo od představ k činům.

"Na tom místě byl původně dřevěný mostek, ale nevydržel zátěž autíček. A tak jsme si vypůjčili mustr na osmnáctce Old Course v St. Andrews," prozradil nám Jan Bitvar.

Jan Bitvar s manželkou Pavlínou na Old Course v St. Andrews.

Stavba trvala dva týdny a předána byla o uplynulém víkendu v sobotu. "Stavěla ho firma našeho člena, od dalšího jsme pak dostali pískovcové kameny," těší Bitvara, že se jedná o "klubovou záležitost".

"Mostek je mezi osmou a devátou jamkou. Je z něho krásný výhled na centrum Broumova v čele s klášterem. Při dobré viditelnosti je dokonce vidět i Sněžka," dodal Jan Bitvar.

Nový mostek na broumovském hřišti golfového klubu Grosshof.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení