Golf na hnoji. U Plzně bojují s koronavirem dobrou náladou

Hořehledy

V dnešní době není úplně jednoduché zůstat pozitivní. V Hořehledech se o to ale snaží. A to nejen v tomto pro celý svět těžkém období, ale dlouhodobě. Místní devítka sice musí mít stejně jako všechny ostatní golfová hřiště zavřeno, přesto se snaží něco vymyslet.

A to především Martin Kopčák, manažer místního golfového hřiště. Se členy svého klubu se snaží neustále komunikovat a pro ty nejmenší si připravil zajímavou výzvu - Obývák Cup!

Zadání je jednoduché, pokusit se vytvořit co nejkreativnější golfovou dráhu v současných karanténních podmínkách. A je jedno, jestli se míček bude projíždět po oranžové dráze Hot Wheels pod kuchyňským stolem, nebo na ponku v dědečkově dílně. Kreativitě se meze nekladou.

Děti vzaly výzvu za svou a společně se svými rodiči vymýšleli nejbláznivější možné dráhy. Za nás určitě zatím vede ta "na hnoji", při které poslal Roman míček přímo do nočníku. Další pokusy můžete zhlédnout na oficiálním youtubovém profilu Pilsner Golf Resortu Hořehledy zde.

"Když jsem se nad tím zamyslel, tak posílat lidem špatné zprávy... Těch je plný svět. Kdo chce, tak je schopný si je najít. Ale určitě by měl být schopný najít i kanál pozitivních zpráv," myslí si Martin Kopčák, který poslal příznivcům klubu v rámci newsletteru i pozitivní vzkaz ve smyslu, že všichni jsou zde pro všechny a kdo potřebuje pomoc, ať dá vědět.

Snaží se tak svým vlastním způsobem bojovat proti trudokoronomyslnosti, která se začíná dostavovat: "Nechci rozhodně předstírat, že se nic neděj, to ani náhodou. … Nechci sdílet negativní informace, snažím se s členy i dalšími návštěvníky komunikovat stylem, že máme omezení, ale vymýšlíme, jak dělat to, co dělat máme a musíme, a snažíme se připravit na to, že až ta omezení skončí, tak abychom byli schopní je tady okamžitě přivítat a nabídnout servis, na který jsou zvyklí."

Podobný přístup je v Hořehledech normální. V rámci improvizovaného videorozhovoru s Jiřím Novosadem pro platformu Golferis a TCM.golf popsal Kopčák detailně svou filosofii fungování klubu.

V něm zastává každý několik funkcí a platí to i pro něho. Když tak nemá chuť řešit u počítače maily, jde si třeba sednout na sekačku, natírat kolíky na hřiště nebo roznášet jídlo do místní restaurace Pod Kokšínem.

"Někomu to může připadat nekoncepční, že to neodpovídá tomu, co má člověk dělat. … Díky tomu ale dokážu jakoukoliv věc v provozu udělat, a zároveň chápu, jak se lidé v provozu cítí, což je děsně cenné," věří Kopčák, který je otevřeny ke všem novým pracovníkům v resortu.

Jaké je jeho hlavní sdělení?

"Říkám jim, že to, že uděláme chyby, nebo se něco nepovede, je úplně normální, v pohodě. To nejdůležitější, co po tobě chci, je, aby ses usmíval a abys lidi, kteří sem přijdou, bral jako kamarády, přátele."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení