3 tipy, jak můžete TEĎ pomoci českým hřištím také vy

Ilustrační snímek

Aktuální nepříznivý stav ve společnosti, způsobený celosvětovou pandemií koronaviru COVID-19, dopadá na řadu z nás. Golfová hřiště nejsou výjimkou. Místo toho, aby v uplynulých týdnech vítala první hráče v nové sezoně, musí mít zavřeno. Plánované příjmy jsou fuč.

Jasně, společnost v současném mixu nouzového stavu s karanténou řeší větší problémy, než golf, ale my jsme golfisté a na hřištích nám záleží. A už se nemůžeme dočkat, až znovu otevřou a my se na nich v těžkých časech budeme moci alespoň odreagovat. 

Aby do té doby, u které nikdo vlastně nevíme, kdy přijde, přežily s co nejmenšími ztrátami, se můžeme postarat také my. Nabízíme vám proto tři tipy, jak podpořit svá golfová hřiště. A nejen je.

ČLENSTVÍ A HERNÍ KREDIT

Pokud čistě náhodou ještě nemáte pořízené členství na tento rok, neváhejte. Situace nejpozději do několika týdnů poleví, společnost se začne pomalu vracet do zajetých kolejí a vy budete chtít vyrazit na golf.

Dejte proto svým oblíbeným hřištím vzkaz, že s nimi i v roce 2020 počítáte. Ať už pořízením členství, nebo herních kreditů či voucherů. Hřiště a kluby dostanou impulz a ocení určitě i příspěvek do pokladny.

"I když máme zavřeno a jsme všichni doma, služby na novou sezonu nabízíme dál. Ať už členství, nebo třeba herní kredity či předplacené vouchery," potvrzuje za všechna hřiště Taťána Belšánová, která má na starosti marketing na pražském Černém Mostě.

VYUŽIJTE DALŠÍ SLUŽBY

Asi jich nebude mnoho, ale mohou být. Nejčastěji co se týče stravování. Především hřiště ve velkých městech či jejich okolí mohou mít stále otevřené restaurace, do kterých sice nesmíte, ale jídlo si můžete objednat.

Co si budeme povídat, že to mají restaurace na golfu těžké i v normálním stavu, to víme všichni. O to více nyní v tom nouzovém. A proto pokud zvažujete objednání jídla domů, podívejte se, zda to nenabízí "ta vaše".

Možné je to třeba z Bistra Green v Hostivaři, od pátku pak bude jídlo rozvážet také Golf Club Restaurant z motolského hřiště Golf Clubu Praha. Zjistěte si, jestli něco podobného nenabízí také hřiště ve vašem okolí.

MYSLETE NA PRÁZDNINY

I když stávající nouzový stav opadne, svět se bude stále vzpamatovávat z nepříjemného šoku a vůbec není jisté, kdy se vrátí do normálu a my po něm budeme moci bez omezení cestovat, jako ještě před pár týdny.

Očekává se proto, že letošní letní prázdniny a s nimi spojené dovolené budou Češi trávit z velké části doma, v Česku. Možná už také začínáte řešit, kam vyrazíte, a proto připomínáme, že golfová dovolená nemusí být spojena pouze s Tureckem nebo Mauriciem.

"Při plánování letošních dovolených či prázdnin mohou lidé myslet na české golfové resorty a strávit v nich co nejvíce času. Většina nabízí další služby kromě golfu, a po těžkém vstupu do sezony všichni ocení, když u nich strávíte více času a díky tomu utratíte i více peněz," potvrzuje Zdeněk Jehlička, manažer golfového provozu v Prague Oaks.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení