Rozhodnuto! Olympijské hry letos nebudou, odkládají se o rok

Olympijský golf

Stále více bylo jasné, že je pouze otázkou času, kdy budou letošní 32. Letní olympijské hry v Tokiu odloženy. Spekulovalo se pouze o tom, na kdy. Nyní je vše jasné, nejlepší sportovci světa, a mezi nimi i golfisté, se do Japonska vydají zhruba za rok, tedy v roce 2021.

Ještě koncem minulého týdne se přitom zdálo, že na rozhodnutí ohledně OH v Tokiu si budeme muset počkat až dva týdny.

Nakonec to bylo ale pouze pár dní.

"Navrhl jsem odložit hry zhruba o rok a prezident Mezinárodního olympijského výboru (Thomas) Bach s tím jednoznačně souhlasil," prozradil v úterý novinářům japonský premiér Šinzó Abe. 

Je to důležitá zpráva nejen pro golfisty, sportovci nyní vědí, na čem ohledně olympiády letos jsou. A že se mohou přestat stresovat tím, jak by hry uprostřed celosvětové pandemie koronaviru COVID-19 vypadaly.

Už dříve přitom bylo jasné, že v řádném termínu by se letos olympijský her nezúčastnili sportovci Kanady a Austrálie. Blízko podobnému rozhodnutí pak byli také ve Velké Británii. To ale nyní padá.

Za rok už bude snad svět opět v normálu a sportovci se budou moci soustředit výhradně na zisk těch nejcennějších medailí.

Otázkou je, jak tomu bude s žebříčky golfové kvalifikace. Ty měly v létě reflektovat poslední dva roky, když slibně to měla opět rozehrané Klára Spilková a úplně bez šance nebyl ani Ondřej Lieser.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení