Další 59! Doba koronavirová magickému číslu v golfu přeje

Sunny Kim

Během necelého týdne zaznamenal golfový svět další zahranou 59! A to i přesto, že většina nejlepších hráčů světa má volno, protože jsou světové sérii kvůli pandemii koronaviru COVID-19 přerušené. Ne tak lokální okruhy především ve Spojených státech.

A tak jen pět dní poté, co zahrál magické golfové číslo Jared du Toit, kterému se to podařilo na turnaji Outlaw Tour ve Western Skies Golf Clubu, zazářil Sunny Kim na Minor League Golf.

Na rozdíl od du Toita navíc díky tomu zvítězil. 

Kim přitom po prvním kole v The Fox Clubu v Palm City na Floridě ztrácel na první místo devět ran, díky fenomenálnímu druhému a zároveň finálovému kolu se mu však podařilo ztrátu smazat.

Už na první devítce to byla v jeho podání jízda, když si na ní připsal pět berdíků. Další tři přidal v úvodu druhé devítky, to nejlepší si však schoval na konec! Eagle na čtyřparové 16 ve spojení s dalším eaglem na závěrečném pětiparu znamenaly výsledek 59 ran (-12).

Celkových dvanáct ran pod par znamenalo vítězství o tři rány před Gavinem Hallem, který vedl po prvním kole. V tom se sice dostal devět ran pod par, druhé ale došel pouze v paru.

Kim si tak připsal rekordní 67 vítězství na okruhu, a díky dalším 2100 dolarům, které si připsal na své konto, si jen potvrdil první místo v historickém money listu. Celkově si od roku 2006 vydělal 277 704 dolarů.

Turnaje se zúčastnil také Chase Koepka, který obsadil dělené 10. místo.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení