Další major má nový termín, uvolnila mu ho olympiáda

Evian Championship

Golfoví fanoušci se mohou upínat k dalšímu datu, kdy by se nejen na televizní obrazovky mohl vrátit špičkový golf. A paradoxně se jedná o datum, kdy se měl původně konat letošní olympijský turnaj žen. Místo něho se totiž snad uskuteční Evian Championship.

Ten se měl původně konat o dva týdny dříve, tedy od 23. do 26. července. Místo toho se ale nově počítá s tím, že se nejlepší hráčky světa střetnou ve Francii o prestižní trofej od 6. do 9. srpna.

Organizátoři turnaje, který je součástí jak Ladies European Tour, tak LPGA, počítají, že se v té době už pandemie koronaviru COVID-19 přežene a bude možné turnaj v Évian-les-Bains uspořádat.

"Oceňujeme snahu Francka Ribouda, Jacquese Bungerta a celého týmu kolem Evian Championship v posunu data s ohledem na náš evropský swing," nechal se slyšet Mike Whan, komisař LPGA.

Evian Championship se tak bude nově konat v týdnu před ASI Ladies Scottish Open a dva týdny před AIG Women's British Open, které jsou také součástí zámořské série. Původní termín pak bude moci LPGA využít k uskutečnění jednoho z prozatím odložených turnajů.

Na neurčito byly zatím odloženy všechny akce až do poloviny května, kdy se zatím počítá s floridským Pelican Women's Championship.

Je otázkou, zda se do té doby situace kolem koronaviru především v USA zlepší. Ve Spojených státech je totiž propuknutí epidemie stále na samém počátku, především New York je ale už nyní v těžké krizi.

Co se týče Ladies European Tour, odloženy byly zatím dva turnaje ve Španělsku a Saúdské Arábii. Otázkou je, jak tomu bude s Jabra Ladies Open, které se má od 7. do 9. května konat právě v Evian Resort Golf Club.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení