Spilková si užívá jaro v Česku a vyzývá: Lidi, vyrazte ven!

Klára Spilková

Jasně, určitě si představovala začátek roku 2020 úplně jinak, přesto se snaží Klára Spilková hledat na tom špatném i to dobré. A tak poté, co od šestnácti let žije kočovný život profesionální golfistky, si nečekaný čas, který může trávit doma, užívá. I přes celkově těžké období.

Celosvětová pandemie koronaviru COVID-19 výrazně zasáhla i do jejího života. Místo toho, aby se druhý rok v řadě poměřovala v USA s těmi nejlepšími golfistkami světa, je doma. "Na zadku" ale nesedí.

Kromě cvičení a meditace se udržuje v psychické i fyzické pohodě aktivním životem, což momentálně znamená nejrůznějšími procházkami v přírodě. A k podobné aktivitě nabádá i ostatní.

"Se vším respektem vůči všem nařízením státu... jestli se cítíte fyzicky dobře, tak vás prosím, vyrazte ven! Protože v této době je důležité zůstat i psychicky v pohodě! Sluníčko, příroda a první jarní dny léčí!" napsala na svůj instagramový účet k fotce labutí.

V Česku přitom podle všeho ještě několik týdnů stráví, a tak má v plánu poznávat krásy naší země, na což neměla za posledních deset let příliš mnoho příležitostí: "Přiznám se, že tolik času jako teď jsem od mých 15 let v Česku na jaře snad ještě nestrávila. Je to fakt nádhera!"

"No a příští týden má už být krásně teplo. Má někdo nějaký tip na fajnovej hike? Přemýšlela jsem o Kokořínsku. U nás to totiž až tak dobře neznám... ale zase je co objevovat!" napsala v dalším postu.

Od pátku se přitom může nejen Spilková, ale i další hráčky LPGA, upínat k novému datu, kdy by opět mohla vyrazit na hřiště a hrát turnaje. LPGA oznámila další změny ve svém značně potrhaném kalendáři, když nově jeden turnaj zrušila a další čtyři odložila na neurčito. Celkem už bylo odloženo deset turnajů a čtyři byly rovnou zrušeny.

Prvním nyní plánovaným turnajem tak je Walmart NW Arkansas Championship, který se má hrát od 19. do 21. června. O dva týdny dříve se přitom mělo hrát US Women's Open, které bylo přeloženo na 10. až 13. prosince. Dějištěm zůstává Champions Golf Club v texaském Houstonu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení