ČGF zrušila své dubnové akce, R&A odložila už červnové

Ilustrační foto

Přestože se zdá, že by se golfisté alespoň v omezeném režimu mohli už brzy vrátit na golfová hřiště, na nějaké velké turnajohraní to ještě v nejbližší době nevypadá. I kvůli tomu se Česká golfová federace rozhodla zrušit své plánované dubnové akce, R&A šla přitom ještě dál.

V posledních dnes sice dali jak předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička, tak prezident ČGF Zdeněk Kodejš golfistům naději, že by mohli už za pár týdnů vyrazit opět na golf, dá se ale předpokládat, že se nebude okamžitě jednat o režim, na který jsme byli zvyklí dříve.

I proto bylo ve čtvrtek oznámeno, že budou bez náhrady zrušeny všechny tři plánované dubnové turnaje z kalendáře akcí ČGF pro rok 2020.

Konkrétně se jedná o 1. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour, která se měla konat od 24. do 26. dubna v Beřovicích, 1. Národní Golfovou Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV (25.–26. dubna, Poděbrady) a 1. GPA Czech Mid & Senior Tour (29.–30. dubna, Černý Most).

Již dříve byl zrušen Faldo Series Czech Championship plánovaný na 17. až 19. dubna a v obdobném termínu se nebude konat ani European Nations Cup ve Španělsku. Odložena zatím na neurčito byla březnová Konference ČGF a na rok 2021 byla přesunuta 8. European Olympic Hopes Trophy. Informace o dalším programu sezóny budou oznámeny 15. dubna. 

Dá se přitom předpokládat, že minimálně odklad potká i další turnaje, především ty mezinárodní. Naznačuje to rozhodnutí R&A, které už nyní přesunuje své červnové šampionáty na pozdější termíny.

Až na rok 2021 byl po dohodě s USGA přesunut 41. Curtis Cup, který se měl hrát v polovině června v Conwy. Minimálně na konec srpna pak byly přeloženy The Amateur Championship (Royal Birkdale a West Lancashire) a The Women’s Amateur Championship (Kilmarnock).

I to se však bude odvíjet od vývoje celosvětové pandemie koronaviru COVID-19. "Zodpovídáme za ochranu zdraví hráčů a všech, kteří jsou zapojení do našich akcí. Je proto dobré jednat," řekl Duncan Weir z R&A.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení