Vlčková bude bez turnajů do půlky června, LPGA mění Q-School

Karolína Vlčková

Současná situace ve světě výrazně doléhá také na Karolínu Vlčkovou. Ta ještě ani pořádně nestihla rozehrát na Symetra Tour novou sezonu, a už nyní je jisté, že se znovu do akce nevrátí dříve než v druhé polovině června. LPGA se pak rozhodla učinit změny také v Q-School.

Vlčková stihla v nové sezoně odehrát jediný turnaj, když začátkem března na Florida's Natural Charity Classic neprošla cutem. Šanci na nápravu už ale kvůli celosvětové pandemii koronaviru COVID-19 nedostala.

Dva turnaje v březnu a dubnu už byly zrušeny dříve a nyní došlo na další pětici akcí, které se měly konat od začátku května do poloviny června.

Odloženy byly turnaje The IOA Invitational (7.-9. května), Symetra Classic (13.-15. května) Zimmer Biomet Championship (20.-23. května), CDPHP Open (29.-31. května) a Four Winds Invitational (12.-14. června).

Dva z nich už mají v kalendáři Symetra Tour nové místo. Four Winds Invitational se bude hrát na přelomu července a srpna a IOA Championship byl přeplánován na 21. až 23. srpna.

Kvůli předpokládaným značným zásahům do kalendáře nejen Symetra Tour, ale i LPGA, byla už nyní změněna letošní kvalifikační škola nejprestižnější dámské golfové série včetně Q-Series.

Skrze ni si v posledních dvou letech uhrála vždy plnou kartu na LPGA Klára Spilková, v tomto roce ale dozná změn. Nebude se konat ve dvou týdnech na hřištích v Pinehurstu, ale v novém prosincovém termínu na jiném hřišti během jediného týdne na 90 jamek.

Změn dozná i první a druhá fáze Q-School, které změní místo konání a v kalendáři se posunou do říjnového, respektive listopadového termínu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení