Skvělá zpráva! Babiš s Prymulou připouštějí hraní golfu už před Velikonocemi

Roman Prymula

Jak to tak vypadá, golfisté by se mohli vrátit na hřiště skutečně velmi brzy. Podle posledních vyjádření premiéra Andreje Babiše i náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly by k uvolnění některých opatření dokonce mohlo dojít ještě před Velikonocemi.

Dá se předpokládat, že to bude v silně omezeném režimu, jako třeba v Dánsku, kde už golfisté mohou v menších skupinách a větších rozestupech hrát golf nyní. Ale i to je v dnešní situaci prostě skvělá zpráva.

Jako první připustil uvolnění opatření v rozhovoru pro deník Právo Babiš: "Možná už v pondělí na vládě přijdeme s uvolněním určitých obchodů jako elektra, papírnictví či obuvi. Přemýšlíme o tom, že bychom uvolnili venkovní sportoviště určená pro cyklistiku, běh, in-line brusle, skateboarding, tenis, sportovní střelbu, letectví, kanoistiku a další."

"Když to půjde, tak postupně se můžeme pomalu vracet k normálu i před Velikonocemi. Musím zaklepat, protože boj s virem v porovnání s jinými zeměmi zvládáme celkem dobře a nárůsty počtu nakažených nejsou tak dramatické. A to hlavně díky tomu, že jsou lidé disciplinovaní," dodal.

Ten sice golf v rozhovoru nezmínil, v návaznosti na jeho prohlášení ho ale připustil Prymula v sobotním rozhovoru pro Českou televizi (čas 2:31:50).

"Drobná uvolnění, to jsou aktivity, které by neměly vést k nějakému plošnému navýšení kontaktů. Takže pokud uvolníme nějaká sportoviště, tak to budou sportoviště pro individuální sporty, to znamená golf, tenis, běhání. Aktivity takové, které nevedou k tomu, že by se potkávalo mnoho lidí na jednom místě. Určitě nebude povolen basketbal nebo fotbal, protože tady jsou ta rizika podstatně větší," řekl Prymula.

Jak to tak vypadá, budou golfisté opravdu nejspíše mezi prvními, kdo se budou moci vrátit ke své zálibě. Nezbývá, než se poprvé za hodně dlouhou dobu těšit na pondělí. Snad to klapne!

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení