To bude jízda! Nové termíny majorů i další odložené akce

Masters vlajka

Golfoví fanoušci sice začínají pomalu ale jistě trpět abstinenčními příznaky, protože už to bude skoro měsíc, co nemohou sledovat živé přímé přenosy svého oblíbeného sportu, ale druhá polovina roku jim jejich momentální trápení vrchovatě vynahradí. Bude to jízda!

Pondělní negativní zpráva o letošním zrušení The Open byla pouze předzvěstí nového golfového kalendáře pro druhou polovinu roku 2020. V té se tak mají uskutečnit jak zbývající tři majory, tak třeba Ryder Cup nebo finále jak PGA Tour, tak European Tour.

Vše se odvíjí od nových termínů pro tři turnaje velké čtyřky, které se letos stihnou odehrát. Masters se uskuteční od 12. do 15. listopadu, US Open od 18. do 21. září a PGA Championship od 6. do 9. srpna.

Znamená to mimo jiné to, že Masters i US Open se nestihnou odehrát před play-off FedEx Cupu, tedy v aktuální sezoně. Ta bude končit o týden později, než bylo původně plánováno, a to 7. září.

O týden kvůli přesunu PGA Championship musela být přeložena jak poslední akce základní části Wyndham Championship, která se měla konat v e stejném termínu, tak následné tři turnaje play off The Northern Trust, BMW Championship a Tour Championship.

Velmi hektické pak bude pro nejlepší hráče světa především září, během kterého se bude konat jak Tour Championship (7.-10.), tak US Open (18.-21.) a také slavný Ryder Cup ve Whistling Straits (25.-27.).

Otázkou tedy je, jak tomu bude se započítáním turnajů do zámořské sezony. V uvolněných termínech majorů by se měly uskutečnit některé již odložené akce s tím, že PGA Tour stále počítá s restartem série akcí Charles Schwab Challenge v Colonialu v druhé polovině května.

Stejně tak zatím není jasné, zda se budou proti posunutým majorům hrát i obvyklé turnaje z úvodu nové sezony PGA Tour. "Tour vydá v nejbližších týdnech ohledně toho další oznámení, a to také co se týče podzimního kalendáře," stojí v oficiálním prohlášení série.

Nová podoba kalendáře také výrazně zasáhne do European Tour, která v pondělí zrušila červnovou akci Scandinavian Mixed hosted by Henrik and Annika a na neurčito posunula Trophée Hassan II.

US Open se má totiž konat v termínu KLM Open a jen týden po BMW PGA Championship ve Wentworthu, Masters pak v termínu Nedbank Golf Challenge, tedy týden před finále série v Dubaji.

Je tak otázkou, jak se nejlepší hráči rozhodnout s ohledem na TOP akce European Tour. Ta by se momentálně měla vrátit mnichovským BMW International Open v posledním červnovém týdnu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení