Podzimní Masters hraje pro McIlroye, myslí si Nicklaus

Rory McIlroy

Nejdříve si myslel, že se letošní Masters vůbec neuskuteční. To byla ale jedna z mála věcí, u kterých se Jack Nicklaus ve spojení s nejslavnějším golfovým turnajem během kariéry spletl. Nyní se jako všichni ostatní těší na historicky první podzimní edici tohoto majoru.

Ta bude naprosto odlišná od všech, které se od roku 1934 uskutečnily. Hřiště bude po létě v úplně jiném stavu, než bývá obvykle z kraje dubna. Nicklaus si přesto myslí, že si turnaj jak hráči, tak fanoušci užijí.

"Nečekal jsem, že se Masters vůbec bude hrát, nemyslel jsem si, že se tomu dokáží přizpůsobit. Hrát v listopadu je samozřejmě lepší, než nemít vůbec žádné Masters," řekl Nicklaus v pořadu Morning Drive.

Málo kdo toho ví o hřišti v Augustě více, než šestinásobný držitel zeleného saka. Jaký tedy podle něho letošní ročník bude?

"Hřiště by mělo být výjimečně už přeseté, pokud se tedy nerozhodnou ho přesít až po Masters. Herní podmínky proto budou odlišné, a samozřejmě zde nebudou žádné květiny. Greeny ale budou v pohodě a Masters bude dobré," věří osmnáctinásobný major šampion.

Ten má už nyní v 96členném startovním poli svého favorita. Letošní rok je podle něho nejlepší šancí pro Roryho McIlroye uzavřít kariérní grandslam.

"Zdá se, že hraje lépe na podzim. Všichni víme, že vyhrál dvakrát Tour Championship. Herní podmínky v Atlantě jsou přitom velmi podobné. Myslím, že toto načasování bude hrát v jeho prospěch," tipuje Nicklaus.

Čistě statisticky hraje McIlroy skutečně nepatrně lépe v druhé polovině roku, během které získal 10 ze svých 18 titulů na PGA Tour a 8 z dosavadních 14 na European Tour. Tři z nich získal v listopadu.

Pokud si navíc přinese do zbytku letošní sezony formu, kterou měl před vypuknutím pandemie koronaviru COVID-19, bude skutečně velkým aspirantem na vítězství. A to nejen v Augustě.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení