Ryder Cup bez fanoušků by nebyl Ryder Cup, myslí si McIlroy

Rory McIlroy

Přestože by konání letošního Ryder Cupu bez přítomnosti fanoušků nejspíše bylo výhodou pro Evropany, jejich hlavní hvězda Rory McIlroy si něco podobného nepřeje. Pokud by se skutečně mělo hrát ve Whistling Straits za zavřenými dveřmi, byl by pro odklad akce.

Že by se Ryder Cup, který je stále naplánován na původní termín od 25. do 27. září, mohl hrát bez přítomnosti fanoušků, poprvé připustil o víkendu Seth Waugh, CEO organizace PGA of America.

"Je těžké si to představit bez fanoušků. Už jsme se začali bavit o tom, jestli je možné vytvořit nějaký virtuální fanouškovský zážitek. Pokusíme se být kreativní, jak jen to půjde. ... Ještě se musíme rozhodnout, jestli to bez fanoušků možné je nebo ne," řekl Waugh pro WFAN Radio Show.

Něco podobného si nedokáže představit většina golfových fanoušků a vlastně i hráčů. Za všechny možná promluvil McIlroy. "Nebyl by to Ryder Cup," řekl v rámci živého přenosu TaylorMade Golf na Instagramu.

Fanoušci jsou nedílnou součástí Ryder Cupu (foto: GettyImages)

"A to říká někdo z Evropy, kdo pojede do Ameriky s vědomím, že bude čelit nadávkám. Samozřejmě, že by bylo pro Evropany lepší hrát bez diváků, protože bychom se nemuseli vypořádávat s těmito věcmi, ale zároveň by to nebyla žádná podívaná. Nebyla by tam atmosféra," ví moc dobře McIlroy, aktuálně první hráč světového žebříčku.

I proto by se raději rodák ze severoirského Holywoodu podobné zkušenosti vyhnul: "Kdyby tak mělo dojít na výběr nehrát Ryder Cup, nebo ho hrát bez fanoušků, tak bych se přimluvil za odložení o rok."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení