Chybí nám turnajové napětí, shodují se čeští profíci. Tohle je pro nás rok nula

Stanislav Matuš

Může se stát, že tahle golfová sezóna se zapíše do historie jako sezóna, která nikdy nebyla. Pandemie sice odeznívá, ale návrat profesionálních golfových turnajů na evropská hřiště je v nedohlednu.

Každý z nich měl jinou výchozí pozici. Stanislav Matuš stihl odehrát v zimě tři turnaje Challenge Tour, ale tím to na dlouho skončilo. 

"Mezi hráči kolují zprávy, že z letoška se nebude počítat nic a žebříček přesunou na příští rok. Bylo by nefér kvůli několika turnajům s vyšším prize money v Jihoafrické republice a možná pár turnajům ve zbytku sezóny sestavovat celkové pořadí. Poslední informace byla, že první turnaj se uskuteční na přelomu července a srpna v Rakousku na Adamstalu. Ale jestli to dopadne, nikdo neví. Jak to bude s cestováním, jestli pustí do Rakouska další hráče ze světa."

Přesto dělá všechno jakoby se mělo zítra začít. "Snažím se pořád připravovat. Pracuji hodně na fyzičce, běhám, dělám funkční věci a taky drobně upravuji švih. Teď chodím hrát. Podporuji TeeTime charitu ´Hrajeme a pomáháme´. Mám za sebou tři kola, všechny peníze vybrané za hru se mnou jdou na rozvoj domácí zdravotní péče."

Nejvíc mu schází turnaje, soutěžení a adrenalin. "Se sportovním psychologem pracujeme na tom, abych tohle období přežil, abych byl mentálně připravený. Jsem rád, že Czech PGA počítá s turnaji u nás. Na konci června startuje tour na Kácově, k tomu směřuji svůj trénink."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@golfceladna #titleist #titleistceskarepublika @relmostofficial

Příspěvek sdílený Stanislav Matus (@stanislavmatus88),

Podle Ondřeje Liesera by se mohla během července rozjet Pro Golf Tour, na které si loni uhrál plnou kartu na Challenge Tour.

"Snažil jsem se udržovat puttováním v garáži. Teď jsem často na hřišti a drivingu. Poprvé jsem měl pocit, že jsem nehrál golf pět let, jak jsem byl natěšenej. Bohužel chybí příprava na něco. Nevíme, kdy začnou turnaje, výkon je něco jiného než trénink."

Shoduje se s Matušem, že rozhodnutí o pokračování Challenge Tour se zbytečně natahuje.

"Měli by říct, že letos nebudeme počítat žebříčky, zůstane to na příští rok a pokud se nějaké turnaje uskuteční tak proto, aby se udržela tour v povědomí, kvůli sponzorům."  

Jan Cafourek zapojil do tréninku Wim Hofovu metodu. "Objevil jsem jí úplně náhodou na internetu. Holanďan Hof sám na sobě úspěšně aplikuje metodu tří tréninků. Jedná se o dýchání, meditaci a otužování. Zaplatil jsem si online kurz a dělám dechová cvičení, chodím se otužovat do řeky. Tzv. hyperventilace má vést ke zlepšení imunity, mění pH krve. Dnešní společnost je dost kyselá, myslím v krvi, a měla by se měnit na zásaditou."

"Než otevřeli hřiště, hlavně jsem puttoval a na zahradě chipoval. Pracoval jsem na kondici, každý den jsem cvičil, běhal, jezdil na kole. Po otevření hodně hraji, věnuji se rozvíjení dovedností, piluji trefování vzdáleností a tvarování ran."

Cafourek přiznal, že turnaje mu chybí i z finančních důvodů. "Golf mě teď strašně baví. Věřím, že se budou hrát české turnaje, snad něco na PRO Golf Tour, ale ta nedává žádné informace. Uvidíme, co přinesou další měsíce. Nebude to jednoduché." 

Filip Mrůzek bere tuhle sezónu jako rok nula. "Vím, že zdraví je na prvním místě, ale podle mě byla některá opatření přehnaná. Zasáhlo to celý svět a je potřeba to vzít, jak to je. Dělám všechno, jako by byly turnaje. Relativně hodně hraju, ale nejvíc mi chybí právě turnaje. Atmosféra, adrenalin, pocit, že o něco hraješ."

Sám chce pomoct profíkům zorganizováním vlastního turnaje. "Chtěl bych uspořádat turnaj, pokud se mi povedou najít sponzoři. Věřím, že v srpnu už bude všechno fungovat. Hrálo by se na hřišti OAKS. Ale jak říkám, je těžké teď shánět peníze." 

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení