Hvězda Czech Masters slaví narozeniny, fyzičku si udržuje v "obýváku"

Lee Westwood

Je pravidelně tváří Czech Masters. Na Albatrossu startoval 4 krát za sebou. Vyhrál 44 profesionálních turnajů po celém světě a právě dnes slaví 47. narozeniny. Lee Westwood v poslední době potvrzoval, že stále patří do světové elity.

Když se stal v říjnu 2010 světovou jedničkou, sesadil Tigera Woodse. Byl jedním z mála, který dokázal tehdy s dominantním Tigerem držet krok. I přesto, že žil střídavě v Anglii a v Americe, vždycky byl patriotem European Tour. S týmem Evropy získal jako hráč sedm rydercupových vítězství, osmé přidal jako asistent kapitána v Paříži před dvěma lety. A když to vypadalo, že ho pomalu čeká přesun do role mentora a ambasadora, zaskočil všechny lednovým vítězstvím na prestižním turnaji v Abú Dhabí. Svým 25. triumfem na European Tour si řekl znovu o pozornost. 

S golfem začal relativně pozdě až ve 13 letech poté, co zkusil fotbal, kriket nebo ragby. Svůj první titul na European Tour vyhrál už o deset let později na Volvo Scandinavian Masters. Jediné, co mu schází k dokonalosti, je major. Dvakrát k němu nebyl daleko na Masters, naposledy tam skončil druhý v roce 2016, když vyhrál jeho kamarád Danny Willett. Loni hrál výborně na The Open, obsadil čtvrtou pozici. 

Soukromí si se svou první manželkou chránil. Táta dvou dětí se objevoval výhradně na sportovních stránkách novin a pokud to bylo v jiné rubrice, tak jen v souvislosti s koňmi a na společenských akcích s nimi spojenými. Koně jsou jeho druhý život. Vlastní několik dostihových šampionů. Obraz šťastného manželství s Laurae Coltart, sestrou skotského golfisty Andrew Coltarta, ukončila informace o jejich rozchodu. Od té doby se začala po jeho boku objevovat Helen Storey, o čtyři roky mladší fitness konzultantka. Nejdříve ho na turnajích doprovázela jako například v roce 2016 v Praze, když přijeli na Czech Masters. Později se posunula do role caddy místo legendárního Billyho Fostera. Vrchol jejich společného díla se dostavil relativně brzy. V závěru sezóny 2018 vyhrál Westwood Nedbank Golf Challenge. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Happy Valentine’s Day to my favourite Caddy !

Příspěvek sdílený Lee Westwood (@westwood_lee),

 

Na Anglii udeřila koronavirová epidemie později a intenzivněji než u nás. Golfová hřiště jsou tam stále ještě zavřená, a tak je i Westwood odkázaný na trénink ve svém domě. Jak je vidět z jeho Instagramu, pracuje na sobě naplno.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tops off! Upper body day. No drama. #shoulderpress #stayhome #staysafe

Příspěvek sdílený Lee Westwood (@westwood_lee),

 

Také letos měl být jednou z hlavních hvězd Czech Masters. Jeho návrat do Česka se posunul na příští rok. V rámci European Tour už kolují zprávy, že přijede jako nový rydercupový kapitán.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení