Kdo měl přijet na Czech Masters? Vítěz The Open a bývalé světové jedničky

Shane Lowry, The Open

V polovině března se rozhodlo o odložení Czech Masters na příští rok. Oznámení promotérské společnosti přišlo v době, kdy se rozjela omezení v souvislosti s koronavirovou pandemii. Tou dobou už byl hotový seznam hvězd, které mohly v srpnu dorazit.

Do ohlášené tiskové konference k sedmému ročníku D+D REAL Czech Masters zbývaly necelé dva týdny. V televizi Golf Channel se vysílala upoutávka ke sledování přímého přenosu, kde se promotérská společnost Relmost chystala oznámit jména hlavních tváří. Na oznámení nedošlo. Kdo byli tedy utajení hráči?

"Každoročně se zaměřujeme na tváře, které na Czech Masters ještě nebyly. S přibývajícími ročníky je to čím dál těžší. Na druhou stranu máme mezi manažery hráčů silnou pozici. Jednali jsme o účasti Shane Lowryho, aktuálního vítěze The Open. Dalším hráčem byl Luke Donald, bývalá světová jednička. Donalda zastupoval stejný manažer jako Ernieho Else, a tak byla dohoda velmi vstřícná. Co se týká Else, ten letos přijet neměl," popisuje místopředseda představenstva Relmostu Petr Dědek jun.

Jistá byla účast osvědčených hvězd. Opět měl dorazit Lee Westwood, který na začátku roku vyhrál v Abú Dhabí. Potvrzený byl start Padraiga Harringtona, úřadujícího kapitána rydercupového týmu a velký návrat do oblíbené Prahy chystal John Daly.

"S Johnem jsme komunikovali od Vánoc. Potvrdil nám, že je po operaci kolene fit a že by chtěl dorazit. Mezi potvrzenými hráči byl také dvojnásobný vítěz a obhájce trofeje Thomas Pieters. Čekali jsme na reakci Martina Kaymera a Bernda Wiesbergera," dodává Dědek junior.

Pravidelně padá otázka, jestli jsou dosažitelní hráči jako Garcia nebo McIlroy.

"Je to o prioritách hráčů. Na účasti Sergia Garcii pracujeme tři roky, ale je těžké přesvědčovat manažery, když má hráč v daném období povinnosti na PGA Tour. To samé se týká Henrika Stensona. Moc jsme ho chtěli získat už letos, šance byla. Tak snad se to povede příští rok," přeje si Petr Dědek jun. 

Pro příští rok má Czech Masters v kalendáři European Tour vyhrazený termín od 19. do 22. srpna.

 

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení