PGA Tour prodlouží o rok hráčům status, mění Turnaj šampionů

Sentry Tournament of Champions

PGA Tour odhalila své plány, jak naloží s výrazně ovlivněnou sezonou, během které bylo zatím odloženo nebo rovnou zrušeno 13 turnajů. Hráči se nemusí obávat o to, že by pro další ročník ztratili svůj status, těch nových se naopak na okruhu objeví výrazně méně.

Z Korn Ferry Tour v tomto roce postoupí o stupeň výše jen 10 hráčů, kteří navíc získají pouze omezený status. Díky tomu si zahrají převážně na méně atraktivních turnajích nebo těch, které půjdou v jednom týdnu proti akcím WGC, majorům nebo dalším TOP akcím.

Místo toho vznikne nová kategorie pro hráče, kteří se po konci sezony PGA Tour neumístí mezi nejlepšími 125 hráči a nepostoupí tak do play-off. Nepřijdou tak o svou kategorii a na udržení statusu dostanou ještě jeden rok navíc. Zároveň nebude žádná Q-School.

"Okruh se snaží ochránit hráče, kteří nemohli odehrát celou sezonu," řekl zámořskému Golf Channelu jeden z hráčských agentů.

Samotná PGA Tour to ve čtvrtek večer potvrdila ve svém oficiálním prohlášení: "Tato úprava kategorií s ohledem na plánovaný restart sezony v týdnu od 8. června turnajem Charles Schwab Challenge je tím nejlepším a nejspravedlivějším východiskem pro naše členy."

Zámořský okruh již dříve oznámil svůj zrevidovaný kalendář pro zbytek rok 2020, ve kterém chybí několik turnajů včetně zrušeného The Open. Aktuální sezona by měla skončil tradičně v East Lake začátkem září, jen o týden později oproti plánovanému termínu.

Současná situace by také výrazně ovlivnila Turnaj šampionů v příštím roce, který by se musel vyrovnávat s omezenějším startovním polem. I zde ale přišla PGA Tour se šalamounským řešením.

Pro nadcházející ročník dostanou právo startu na turnaji všech 30 hráčů, kteří se probojují na Tour Championship v Atlantě. Tím by mělo být zachováno startovní pole čítající okolo tradičních 30 jmen.

Změny pak pro zbytek této sezony čekají také na tradiční pondělní kvalifikace, které nově místo tradičních čtyř míst zajistí start na turnaji pouze pro dva nejlepší hráče. Zahraniční golfisté pak v tomto ročníku nemusí splnit minimální kvótu 15 odehraných turnajů.

"Mějte prosím na paměti, že i když chceme kvalifikace zachovat, budou místa, kde nebude možné je bezpečně uspořádat. V tom případě připadnou uvolněná místa startovnímu poli," varuje PGA Tour, že na některých akcích kvalifikace nemusí proběhnout vůbec.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení