Koepka dostal lekci od Jordana, co (ne)očekává od Masters?

Brooks Koepka

Brooks Koepka prozradil, že jednu ze svých životních lekcí dostal od Michaela Jordana. Nebylo to však na basketbalovém kurtu, ale golfovém hřišti. Co pak třetí hráč světa očekává od letošního Masters, které se bude hrát vůbec poprvé na podzim?

Koepka stejně jako další hráči nemá už několik týdnů "do čeho bouchnout". Čeká na návrat PGA Tour, který by měl nastat v polovině června turnajem Charles Schwab Challenge, a mezi baví sebe i své fanoušky třeba tím, jak ho v domácím prostředí ostříhala přítelkyně Jena Sims.

Nyní přidal k dobru další příhodu, která jen dokumentuje, jak velkým sportovcem byl a vlastně stále je Michael Jordan. A je jedno, jestli je pod košem nebo na greenu, který je jeho druhým sportovním domovem.

Když se naposledy potkali Koepka a Jordan na golfovém hřišti, bylo to na Floridě. A během jamkovky si vůbec nic neradovali.

Kdo se přitom smál naposled? 

"Vedl jsem o jamku, když jsme šli na 17. odpaliště. Celý den jsme se popichovali, ale na posledních jamkách toho moc nenamluvil. Řekl jsem mu v tu chvíli, že ho mám přesně tam, kde jsem chtěl," vzpomínal americký golfový profesionál pro pondělní vydání pořadu SportsCenter.

To však neměl dělat: "Natýčkoval si míček, udělal cvičný švih a podíval se na mě a řekl - Jsme ve čtvrté čtvrtině, bejby, a já neprohrávám."

Jordan následně vyhrál obě dvě poslední jamky a bylo vymalováno. "To bylo asi pravděpodobně naposledy, co jsem si ho takto dobíral. Od té doby jsem s ním ale nehrál, snad si zahrajeme brzy," přeje si Koepka.

Ten se nyní začíná připravovat na našlapanou druhou polovinu tohoto roku, během které se odehrají mimo jiné tři majory, včetně na podzim odloženého Masters. V Augustě se bude hrát od 12. do 15. listopadu.

"Myslím, že nikdo z nás netuší, co může očekávat," řekl v pořadu Show Koepka, loni na nejslavnějším turnaji druhý za Tiger Woodsem.

"Bude zima a míčky tak nebudou létat tak daleko. Co jsem slyšel, tak každý pětipar se bude hrát do větru. Hřiště to úplně změní," tuší 30letý Koepka, který vyhrál už dvakrát US Open i PGA Championship.

Pro triumf na Masters proto podle něho letos nebude nutné výrazně skórovat: "Myslím, že se výsledky budou pohybovat kolem paru, místo dvanácti nebo patnácti pod par. A to hlavně kvůli druhé devítce."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení