Virtuální turnaj ET v St. Andrews vyhrál Luiten, padlo i eso

Joost Luiten

European Tour se pořádně nerozběhne dříve než v září, přesto si nyní připravila pro některé své hráče a fanoušky příjemné zpestření. BMW Indoor Invitational je série pěti turnajů, které golfisté odehrají doma pomocí technologie TrackMan. První se konal v tomto týdnu na hřišti St. Andrews, které zahrál nejlépe nizozemský profík Joost Luiten.

Ten potřeboval na tradiční hřiště pouze 66 ran, když si mohl dovolit jediné své bogey na závěrečné osmnáctce, a vyhrál o dvě rány před Francouzem Damienem Perrierem, vítězem D+D REAL Czech Challenge z roku 2016.

Mezi 18 golfisty, kteří se prvního turnaje zúčastnili, byli mimo jiné bývalé světové jedničky Lee Westwood a Martin Kaymer nebo Bernd Wiesberger.

Luiten mohl díky svému triumfu rozhodnout o tom, kam poputuje 10 000 eur pro vítěze předem určených na dobrou věc. Nizozemec se rozhodl částku rozdělit, když polovinu zaslal pro svou vlastní nadaci a druhou pro nemocnici Eramus Medical Centre, která stojí v první linii boje pro pandemii koronaviru v jeho rodném Rotterdamu.

"Je příjemný pocit vyhrát hned první akci. Už docela dlouho jsme nemohli nic dělat, takže je fajn si opět zasoutěžit," přiznal Luiten, který zahrál svých sedm berdíků na jamkách 5, 8, 9, 12, 14, 15 a 16.

Opět si tak mohl alespoň částečně vyzkoušet turnajovou atmosféru: "Snažíte se zůstat fit a trénovat doma, ale je to jiné. Je dobré zažít opět nějaké nervy a pocit soutěžení s tím, že chcete porazit všechny ostatní."

"St. Andrews je ikonické hřiště, které zná každý z televize. Bylo to skvělé místo k odstartování této akce," myslí si Luiten.

V dalších týdnu budou mít hráči čas na to odehrát svou rundu v Royal Portrush, poté přijdou na řadu hřiště Golfclub München Eichenried, Real Club Valderrama a Wentworth. Výsledky budou vždy oznámeny v sobotu.

Většina hráčů hrála svá kola odděleně, Kaymer s Wiesbergerem však byli propojeni a celou osmnáctku tak virtuálně obešli spolu. "Bylo to zábavné. Bylo fajn, že jsme na sebe s Martinem mohli vzájemně reagovat, jako během normálního turnaje. Martin je skvělý kluk a já si s ním užil hru v St. Andrews, máme velmi oblíbeném hřišti," přiznal Wiesberger, který došel v paru a obsadil s Westwoodem dělenou 10. příčku.

Jeho slova potvrdil i Kaymer, kterému se ale tolik nedařilo a skončil dvě rány nad parem: "Bylo příjemné být v kontaktu zase s nějakým hráčem. To mi chybí nejvíce, soutěžit s někým, kdo je na tom jako vy."

"Byl jsem překvapený tím, jak nadšený jsem byl samotnou hrou a občas i trochu nervózní, což je celkem zvláštní. Už se ale nemohu dočkat toho samého v dalším týdnu," dodal Kaymer.

Během virtuálního turnaje bylo zaznamenáno několik skvělých ran. O tu nejlepší se ale postaral Jihoafričan Dean Burmester, který trefil na tříparové osmičce parádní hole-in-one.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení