Známe detaily exhibice! O co si zahrají Rory, DJ, Rickie a Wolff?

Rory McIlroy a Dustin Johnson

Golfový svět už se nemůže dočkat nedělního večera. Po více jak dvou měsících se fanouškům v televizním přenosu předvedou alespoň čtyři z nejlepších hráčů světa, a to v rámci exhibice Driving Relief. V Česku a na Slovensku ji bude živě vysílat stanice Golf Channel.

Zámořská PGA Tour se kvůli pandemii koronaviru zastavila v polovině března po prvním kole The Players. Nejlepší hráči světa tak mají od té doby volno, které by mělo skončit 11. června na Charles Schwab Chellenge,

Vybraná čtveřice hvězd si však zasoutěží už o měsíc dříve.

V neděli 17. května se ve floridském Seminole Golf Clubu střetnou Rory McIlroy a Dustin Johnson s Rickiem Fowlerem a Matthew Wolffem. Hrát se bude na dobrou věc a půjde opravdu o hodně peněz.

Minimálně bude rozděleno 3,25 milionu dolarů, to by ale ani jeden z hvězdných hráčů nesměl zahrát lepší výsledek, než par. Další částky totiž budou vypláceny za berdíky, eagly, albatrossy nebo hole-in-one.

Každý z týmů dostane v úvodu půl milionu dolarů. Hrát bude každý hráč svým míčkem, když na jamce se bude vždy počítat nižší skóre. Který z týmů na něj dosáhne, ten si připíše další dolary. O kolik se bud hrát?

Na prvních šesti jamkách o 50 000 dolarů, na následujících deseti o rovných 100 000. Na předposlední sedmnáctce půjde o 200 000 a na závěrečné osmnáctce o půl milionu!

Pokud hráči zaznamenají stejný nejlepší výsledek, přesunou se peníze na další jamku. Pokud se závěrečná suma nerozdělí na osmnáctce, je připravena nadstavba s možným koncem soutěží nearest to pin na 17.

Další peníze pro své nadace budou moci hráči uhrát, pokud budou skórovat. Za birdie si připíše tým 25 000 dolarů, za eagle 50 000 a za albatross či hole-in-one 150 000. Jamky přitom musí být vždy dohrány.

Během exhibice se pak uskuteční také dvě vložené soutěže longest drive. Kdo napálí míček, který nebude muset skončit na fairwayi, nejdále na dvojce, získá 100 000 dolarů, na čtrnáctce to bude 150 000.

Favorité souboje McIlroy s Johnsonem budou hrát ve prospěch nadace American Nurses Foundation, Fowler s Wolffem pro CDC Foundation.

Buďte v neděli 17. května od 20:00 s Golf Channelem u toho!

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení