37 stran! PGA Tour odhalila svůj zdravotní plán pro restart

The Players

Již za necelý měsíc by se měla opět rozběhnout slavná PGA Tour a hráči už nyní vědí, jak se budou muset minimálně v úvodních týdnech po restartu chovat. Čekají je přitom úplně jiné turnaje, než na které byli zvyklí. Ale hlavní je, že mohou hrát. Jak pro ně, tak pro fanoušky.

PGA Tour stojí od poloviny března, kdy byla přerušena po prvním kole The Players. Od té doby mají hráči kvůli pandemii koronaviru COVID-19 volno, které skončí 11. června turnaje Charles Schwab Challenge v Colonialu.

Režim hráčů i jejich doprovodu ale bude naprosto odlišný od toho, který tu byl před vypuknutím pandemie, která zatím nejvíce zasáhla právě Spojené státy. Vše je detailně popsáno v 37stránkovém plánu.

Začátkem tohoto týdne odtajnil jeho základní rysy zámořský Golf Channel s tím, že jeho alfou a omegou je testování všech zúčastněných. Nejen hráčů, ale i jejich kedíků, zaměstnanců okruhu nebo lidí z resortů. Vše následně na svém webu potvrdila také samotná PGA Tour.

Úvodní testy proběhnou ještě před restartem okruhu, další pak po každém přemístění do nového města, a to na turnajovém hotelu. Každý den pak bude prováděno měření teploty a hráči se svými kedíky a dalšími lidmi zapojenými do turnaje budou vyplňovat speciální dotazníky.

Při čekání na výsledky testů budou moci hráči i nadále trénovat, budou však omezeni v pohybu a nebudou smět do některých společných prostor. 

Pokud někomu vyjde pozitivní test, zamíří do 10denní karantény a turnaj pro něj okamžitě skončí. Pokud by se tak stalo poté, co hráč prošel cutem, dostane finanční odměnu za poslední vyplácené místo.

Hráči se musí připravit na to, že na nebližších turnajích se budou muset obejít bez svých rodin a jejich nutný doprovod, nejčastěji osobní trenéři, bude výrazně limitován a bude muset dodržovat všechna nařízení.

Cílem je vytvořit uzavřenou skupinu, která se bude soukromými lety přemisťovat z místa na místo a bude přicházet do minimálního styku s vnějším okolím. Je díky tomu bude možné turnaje uspořádat.

Během samotné hry nebudou hráči výrazně omezení. Budou moci klasicky brát a následně vracet hole do bagu nebo vyndávat míček z jamky. Kedíci budou moci hrabat bunkery nebo se dotýkat praporkové tyče.

Určité omezení pak nastane v případě, že budou hráči potřebovat opravit své vybavení od týmů výrobců svých holí. Ti nebudou moci pracovat na drivingu, v klubovně nebo šatnách, ale na speciálně vyčleněných místech.

Co se týče médií, ta budou mít přístup na turnaje v omezeném počtu tak, aby jejich zástupci mohli mít během práce mezi sebou dostatečné odstupy. Rozhovory s hráči budou dělat vždy maximálně tři novináři.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení